04

JUL'15

 

 

Sütlaç isim kökü olarak sütlü aş kelimesinden gelmekte olup, özünde Rumeli tatlısıdır. Bizim mutfağımızın da en önemli sütlü tatlılarından biri olan sütlaç; pirinç, süt ve şeker gibi ana malzemelerden yapılmaktadır. Ayrıca fırın sütlaç çeşidi de bulunmaktadır. Servis yaparken de genelde üzerine tarçın serpiştirilir.
 

04

JUL'15

 

Ramazanın onyedinci gününde "Ne yemek yapsam?" sorularınız için  sefamerve'den sizlere derlediğimiz, Oktay Usta'nın lezzetli tariflerinden iftar menünüz.

03

JUL'15

 

 

Ramazanın onaltıncı gününde "Ne yemek yapsam?" sorularınız için  sefamerve'den sizlere derlediğimiz, Emine Beder'in lezzetli tariflerinden iftar menünüz.

02

JUL'15

 

Sufle. Nam-ı diğer souffle, adını duyduğunuzda dahi içinizde bir şeylerin cız edip eridiğini hissedebileceğiniz Fransız mutfağının baş tacı tatlılarındandır. 1650′ li yıllarda çırpıcının keşfedilmesi ile mutfaklarda yerini alan ve yaygınlaşan bir lezzetir sufle. Yemesi güzel, görüntüsü güzel, ama zor bir tarif. Kıvamını tutturacağınıza inanıyorsanız mutlaka denemelisiniz.

02

JUL'15
Ramazanın onbeşinci gününde "Ne yemek yapsam?" sorularınız için  sefamerve'den sizlere derlediğimiz, Emine Beder'in lezzetli tariflerinden iftar menünüz.

01

JUL'15

 

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte penye tuniklerde de artşlar meydana geldi. Hem rahatlığı hemde şıklığı dolayısıyla özellikle genç kızların tercih ettiği tunik modelleri birbirinden güzel renk ve desenleriyle Sefamervede görücüye çıktı. 

01

JUL'15

 

Ramazanın ondördüncü gününde "Ne yemek yapsam?" sorularınız için  sefamerve'den sizlere derlediğimiz, Emine Beder'in lezzetli tariflerinden iftar menünüz.

30

JUN'15

 

Şerbetli tatlı sevenlerin vazgeçilmezi olan künefe aslında oldukça basit bir tarife sahip.. Sizde yemeye doyamadığınız künefeyi evde yaparak dilerseniz özel misafirlerinize dilersenizde kendinize ikram edebilirsiniz. İşte ev yapımı künefe tarifi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

30

JUN'15

 

 

Ramazanın onüçüncü gününde "Ne yemek yapsam?" sorularınız için  sefamerve'den sizlere derlediğimiz, Emine Beder'in lezzetli tariflerinden iftar menünüz.

29

JUN'15

 

Doğu Türkistan dua bekliyor.
 
İslam coğrafyası, Suriye'de savaş, Mısır'da siyasi kaos ve katliamlar, Burma'da Budist çetelerin terörü ile zor günler yaşarken, Çin zulmü altında ezilen Doğu Türkistan'daki Uygurlar ise dünyanın sessizliğinin gölgesinde yaşam mücadelesi vermeye devam ediyor..

29

JUN'15

 

Yoğurdun faydaları arasında ilk akla gelen kemik sağlığı için önemli kalsiyum minerali bakımından zengin olması ancak yoğurdun faydası sadece bu değil. Sindirimi düzenlemekten, vitamin ve minerallere, kilo vermeye yardımcı olmaktan kan basıncının düzenlenmesine kadar pek çok faydası bulunuyor. 

29

JUN'15
Ramazanın onikinci gününde "Ne yemek yapsam?" sorularınız için  sefamerve'den sizlere derlediğimiz, Emine Beder'in lezzetli tariflerinden iftar menünüz.

28

JUN'15

 

 

Ramazan davetlerinin vazgeçilmezi olan tatlılar sofraları renklendirmeye devam ediyor. Siz de özel davetlerinizde daha önce duyulmamış tadı damağınızda kalacak  tatlılar yapmaya ne dersiniz. Tarifimiz için yazımıza buyrun

28

JUN'15

 

Ramazanın onbirinci gününde "Ne yemek yapsam?" sorularınız için  sefamerve'den sizlere derlediğimiz, Emine Beder'in lezzetli tariflerinden iftar menünüz.

Keywords:

27

JUN'15

 

Ramazan sofralarının vazgeçilmezi şüphesiz tatlılar. Şerbetli tatlılardan sıkılanar için çok hafif muhallebili kadayıf tatlımızı bugün sizler için paylaşıyoruz. Sizde pratik olan bu tarifi evde kolayca yapabilir sofralarınızı tatlandırabilirsiniz.
 

27

JUN'15

 

Ramazanın onuncu gününde "Ne yemek yapsam?" sorularınız için  sefamerve'den sizlere derlediğimiz, Emine Beder'in lezzetli tariflerinden iftar menünüz.

 

26

JUN'15

 

Ramazanın dokuzuncu gününde "Ne yemek yapsam?" sorularınız için  sefamerve'den sizlere derlediğimiz, Emine Beder'in lezzetli tariflerinden iftar menünüz.

 

26

JUN'15

 

Hem farklı hem şık olmak isteyen hanımlar, online alışveriş fırsatını sizlere sunan Sefaemerve'nin abiye modellerini mutlaka incelemelisiniz. Birbirinden şık modellerde renk seçenekleri ile mağaza mağaza gezme yükünden kurtulabilir, kıyafetinizi dilediğiniz ayakkabı ve çanta ile de kombinleyebilirsiniz. İşte bu hafta sizler için derlediğimiz abiye modellerimiz.
 

25

JUN'15

 

 

Kampanya Kosullarina ulaşmak için tıklayınız.

 

 

25

JUN'15

 

Ramazanın sekizinci gününde "Ne yemek yapsam?" sorularınız için  sefamerve'den sizlere derlediğimiz, Emine Beder'in lezzetli tariflerinden iftar menünüz.