Ihr Produkt wurde Ihrem Warenkorb hinzugefügt

X
EINKAUF ABSCHLIEßEN
WEITER EINKAUFEN

Osmanlı Biliminin Öncüleri Salim Aydüz 9786050822991

PRODUKT DETAILS
Rückgaben AGB

PRODUKTNUMMER :

517694

FEATURES :

Autor: Salim Aydüz Sprache: Türkçe Verlag: Timaş Tarih EAN: 9786050822991

TÜR :

Geschichtsbücher

UNESCO, Matrakçı'nın 450. ölüm yıldönümü olan 2014 yılını "Matrakçı Nasuh yılı" ilan etmişti. Matrakçı, Avrupa'da yaşanan Rönesans'ın belki de Osmanlı'daki yansımasıdır. Yaptığı çalışmalarıyla, çağının önde gelen pek çok ilim adamı ve sanatçısından aşağı kalır bir yanı yoktur. Sadece iyi tanıtılmamış ve incelenmemiştir. Sadece Matrakçı değil, onun gibi birçok bilim adamı tarihimizin tozlu raflarında tanıtılmayı beklemektedir. -Prof. Dr. Salim Aydüz- Osmanlı Devleti gerçekten bilimde geri miydi? Padişahlar tarafından bilimsel faaliyetler engellendi mi? Osmanlılar bilim insanları yetiştirebilmek için ne gibi faaliyetlerde bulunmuşlardı? Osmanlı bilim adamları hem geleneksel ilimlerde hem de modern bilimlerde nasıl çok önemli çalışmalar yapıyorlardı? Prof. Dr. Salim Aydüz, Osmanlı Biliminin Öncüleri kitabında; kuruluşundan son dönemlerine kadar Osmanlı Devleti'nde yaşamış, bilim, eğitim, tıp, müzik, mimari ve teknoloji gibi alanlarında eserler vermiş veya orijinal katkılarda bulunmuş bilim adamlarının hayat hikâyelerini, bilimsel faaliyetlerini ve eserlerini anlatıyor. Anadolu'nun İbn Sina'sı: Aydınlı Hacı Paşa Cerrahide çığır açan bir hekim: Şerefeddin Sabuncuoğlu Semerkant Rasathanesi'nden İstanbul medreselerine bir ilim yolcusu: Ali Kuşçu Çok yönlü bir Osmanlı dâhisi: Matrakçı Nasuh Bir Osmanlı mucidi: Takiyüddin Râsıd Osmanlı medeniyetinde mucit şeyhler Lâle Devri Osmanlı icatları Batı ile Doğu arasında bir Osmanlı âlimi: Abbas Vesim Efendi Ağırlığınca altın eden ilim adamı: İsmail Gelenbevî Ve daha birçok Osmanlı döneminde yaşamış fakat şimdilerde kimselerin ne kendilerini ne de eserlerini bildiği ilim adamını tanımaya ne dersiniz? (Tanıtım Bülteninden) İnce Kapak: Sayfa Sayısı: 256 Baskı Yılı: 2016 e-Kitap: Sayfa Sayısı: 137 Baskı Yılı: 2016 Dili: Türkçe Yayınevi: Timaş Yayınları
VORAUSSICHTLICHES LIEFERDATUM

Weitere Länder


03 November Dienstag-05 November Donnerstag

Es wird von Sefamerve gesendet.

Wenn Sie einen gekauften Artikel nach Erhalt aus irgendeinem Grund zurückgeben möchten, müssen Sie dies innerhalb von 14 Tagen tun. Bei Abendkleidung beträgt diese Zeit 24 Stunden. Um diese Retoure vorzunehmen, müssen Sie sich zuerst mit Ihrem Sefamerve Account einloggen und einen Rückgabeanspruch erstellen. Weitere Informationen zur Retoure können Sie über HILFE - SUPPORT unter Rückgabe und Bestellung Stornierung finden.

Nachdem wir die Produkte erhalten haben, wird der Prozess für die Rückgabe gestartet und innerhalb von 3-5 Tagen vollendet.

Produktumtäusche sind jedoch nur für Einkäufe innerhalb der Türkei möglich.
Vielen Dank.

MENGE :
 

$7.21
IM WARENKORB $6.49
TAGS