Ihr Produkt wurde Ihrem Warenkorb hinzugefügt

X
EINKAUF ABSCHLIEßEN
WEITER EINKAUFEN

Osmanlı Kültür Tarihinin Bilinmeyenleri İsmail E Erünsal 9786050817997

PRODUKT DETAILS
Rückgaben AGB

PRODUKTNUMMER :

517405

FEATURES :

Autor: İsmail E. Erünsal Sprache: Türkçe Verlag: Timaş Tarih EAN: 9786050817997

TÜR :

Geschichtsbücher

Kültür ve edebiyat tarihi alanında yaptığı çalışmalarla tanınan Prof. Dr. İsmail E. Erünsal, bu kitabında yıllar yılı zihninde yoğurduğu, çalışmaları sırasında tespit ettiği, ilmî çalışmalara katkı sağlayabileceğini düşündüğü, daha önce bilinmeyen belgeleri ve kültür tarihimizle ilgili bazı ilginç konuları okuyucularıyla paylaşmaktadır. Erünsal yaptığı çalışmalarda özellikle Osmanlı'dan günümüze kitap kültürü, sahaf ve kütüphaneler özelinde gün yüzüne çıkmamış birçok şer'i sicil, rapor, seyahatname, günlük kullanmıştır. Büyük bir ustalıkla yorumladığı bu belgelerin hepsi Osmanlı entelektüel tarihini aydınlatan birer meşale olarak literatürdeki yerini almıştır. Fetihten sonra İstanbul'da ilk defa hangi vakıf kütüphanesi kuruldu? II. Bayezid dönemi âlimlerinden Molla Lütfi zındıklık ithamıyla mı öldürüldü? Fethedilen Arap ülkelerindeki vakıf kütüphaneleri Osmanlılar tarafından yağmalandı mı? Somuncu Baba hakkındaki yeni bilgiler. Şeyh Vefa'nın bilinmeyen vakfiyesi. Şehid Ali Paşa'nın kitaplarının müsaderesi dolayısıyla Osmanlılara yapılan bağnazlık ithamı ne derecede haklıdır? Viyana Elçisi Seyfullah Ağa'nın sefareti sırasında başından neler geçti? Bir Osmanlı kadısı: Sadreddinzâde Telhîsî Mustafa Efendi, günlüğünde hangi ilginç olaylardan bahsediyor? Osmanlı Sultanı II. Osman adına gönderilen elçiyle Lehistan Kralı Nalkıran (II. Ogüst) neler konuştu? Aşkî Mustafa Efendi Medine Tarihi adlı eserinde neler yazıyor? Osmanlı münevverlerinin Evliya Çelebi'ye ve Seyahatnâme'sine bakışı nasıldı? II. Abdülhamid döneminde Türk kütüphaneciliği nasıldı ve hangi kütüphaneler vardı? İslâm dünyasında bir kütüphane türü olarak Dârü'l-İlimler ne zaman ortaya çıktı? Her biri Osmanlı kültür tarihi alanında çok önemli bir boşluğu doldurarak geleceğin tarihçilerine ve kültür araştırmacılarına yol gösteren birçok sorunun cevabı Osmanlı Kültür Tarihinin Bilinmeyenleri'nde… (Tanıtım Bülteninden) İnce Kapak: Sayfa Sayısı: 496 Baskı Yılı: 2014 e-Kitap: Sayfa Sayısı: 362 Baskı Yılı: 2016 Dili: Türkçe Yayınevi: Timaş Yayınları
VORAUSSICHTLICHES LIEFERDATUM

Weitere Länder


08 März Montag-10 März Mittwoch

Aufgrund der von den Ländern ergriffenen Pandemiemaßnahmen können die Lieferzeiten variieren

Es wird von Sefamerve gesendet.

Wenn Sie einen gekauften Artikel nach Erhalt aus irgendeinem Grund zurückgeben möchten, müssen Sie dies innerhalb von 14 Tagen tun. Bei Abendkleidung beträgt diese Zeit 24 Stunden. Um diese Retoure vorzunehmen, müssen Sie sich zuerst mit Ihrem Sefamerve Account einloggen und einen Rückgabeanspruch erstellen. Weitere Informationen zur Retoure können Sie über HILFE - SUPPORT unter Rückgabe und Bestellung Stornierung finden.

Nachdem wir die Produkte erhalten haben, wird der Prozess für die Rückgabe gestartet und innerhalb von 3-5 Tagen vollendet.

Produktumtäusche sind jedoch nur für Einkäufe innerhalb der Türkei möglich.
Vielen Dank.

TAGS