Product has been added to Cart

X
GO TO THE CART
CONTINUE SHOPPING

Magazine 1751543

PRODUCT DETAIL
RETURN CONDITIONS

CODE :

515169

FEATURES :

Author: Akın Avcı,Murat Çakır Language: Türkçe Publisher: Çığır Yayınları EAN: 9786057577337 Edition: 1 Cover Condition: Karton Kapak Dimensions: 11,5 x 19,5 Paper Type: Kitap Kağıdı Number of pages: 135 Publication Year: 2019

TYPE :

History Book

Bizimkisi bir sevdanın adı idi. Ve sevdası büyük olan insanın önünde ne dağlar dayanır ne yollar ne de engel dedik.. Düştük yollara. Kudüs; neye benzetsek hangi harfleri yan yana koysak da hangi kelimeler hangi cümleler oluşsa da anlatsak bilemedik. Ne desek eksik ne desek yarım.. O öyle bir haldir ki hiç bir şeye benzemez Kudüs; aşktır meşktir zevktir. Tatmayan bilmez; o aşkı o lezzeti. Tadan da ayrı kalmaya dayanamaz. Sevdadır Kudüs. Kudüs'e bir kez gidilir sonrakilerin hepsi dönüştür. Sizler; ey okuyucu belki uzaktan haberdarsınız ve izliyorsunuz ve hatta içiniz yanıyor yüreğiniz yanıyor biliyoruz. 1948 yılından beri Filistin'de günümüze kadar aynı işkenceler aynı işgaller yapılıyor. Bizler burada hatırlatma vazifesini yapıyor ve sizleri Kudüs için Gazze için Filistin için Suriye için Arakan için Doğu Türkistan için Yemen için Afganistan için ve nerede bir mazlum varsa onun için Dua ya ve yardıma davet ediyoruz. Unutmayalım unutturmayalım. Çünkü mazlumların sizden başka umudu yok.
ESTIMATED DATE OF DELIVERY

Other Countries


05 November Thursday-07 November Saturday

To Be Sent From Sefamerve

If you would like a refund for any specific reason about your product, you may return it in the first 14 days after the day that you have recieved your product. In Evening Dresses this time is 24 hours. All you have to do is log in to our website with your sefamerve user account and create a refund registration. For more detailed information about refunds you may check under HELP - SUPPORT and click the Refund and Order Canceling section.

Your refund process will be launched and completed within 3 to 5 working days, upon receipt of the item.

The product change procedure is only valid for orders inside Turkey.

QUANTITY :
 

$3.84
TAGS