Product has been added to Cart

X
GO TO THE CART
CONTINUE SHOPPING

Tijdschrift - boek 936931

PRODUCT DETAIL
RETURN CONDITION

CODE :

514650

FEATURES :

Schrijver: Yrd. Doç. Dr. Tevhid Ayengin Taal: Türkçe Uitgeverij: Ravza Yayınları EAN: 9789752419032 Editie: 2 Cover Voorwaarde: Karton Kapak Dimensies: 13,5 x 19,5 Papier type: 1. Hm. Kağıt Aantal pagina's: 120 Publicatie Jaar: 2017

TÜR :

Religious Books Culture Books Sociology Books

İnsan hakları dili dini rengi cinsiyeti ne olursa olsun bütün insanların kişisel saygınlıktan dolayı doğuştan sahip oldukları haklarını ifade etmekte ve her insanı doğrudan ilgilendirmektedir. Dolayısıyla müslümanları da ilgilendirmektedir. Çünkü dünya nüfusunun dörte biri yani bir milyardan fazla insan kendini müslüman olarak tanımlamakta. İslam onların hayatında bir şekilde etkili olmakta ve uluslararası düzeydeki insan hakları çalışmalarına müslümanlar bugün aktif olarak katılmaktadır. Bir yandan dinin talepleri diğer yandan evrensel olduğu savunulan insan haklarına yaklışımı önem taşımaktadır.
ESTIMATED DATE OF DELIVERY

Other Countries


13 Juli Woensdag-15 Juli Vrijdag

Delivery times may change due to pandemic(COVID-19) precautions taken by countries.

To Be Sent From Sefamerve

If you would like a refund for any specific reason about your product, you may return it in the first 14 days after the day that you have recieved your product. In Evening Dresses this time is 24 hours. All you have to do is log in to our website with your sefamerve user account and create a refund registration. For more detailed information about refunds you may check under HELP - SUPPORT and click the Refund and Order Canceling section.

Your refund process will be launched and completed within 3 to 5 working days, upon receipt of the item.

The product change procedure is only valid for orders inside Turkey.

TAGS