Product Added to Your Cart

X
VIEW CART
CONTINUE SHOPPING

Magazine - Book 1695097

PRODUCT DETAIL
REFUND CONDITIONS

PRODUCT CODE :

515127

FEATURES :

Author: Dr. Mehmet Tekin Language: Türkçe Publisher: Ravza Yayınları EAN: 9786052154793 Print: 1 Volume:: Karton Kapak Size: 13,5 x 21 Paper Type: Kitap Kağıdı Number of Pages: 536 Year of Publication: 2018

TYPE :

Religious Books

İnsan toplumsal bir varlıktır. Ve toplum halinde yaşamaktadır. Düzensiz bir toplum hayatı sürdürülemez. Düzenli bir toplumsal hayat için ise toplumu yönlendirecek bir lidere ihtiyaç duyulmaktadır.  Bir giriş iki bölümden oluşan bu eserin giriş bölümünde Sosyoloji Din sosyolojisi ve Kur'an Sosyolojisi grup kavramları üzerinde durulmuştur. İkinci bölümde ise liderlerin toplumlardan dini siyasi ve hukuki istekleri toplumların bu taleplere göstermiş oldukları olumlu ya da olumsuz tepkileri bu tepkilerin dini siyasi ekonomik ve psikolojik sebepleri  ve sonuçları ele alınmıştır. Günümüzdeki toplum lider ilişkilerine ve toplumsal hareketlere ışık tutması amaçlanmıştır.
ESTIMATED DELIVERY DATE OF THE PRODUCT

Other Countries


23 August Tuesday-25 August Thursday

Delivery times may change due to pandemic(COVID-19) precautions taken by countries.

Will Be Sent By Sefamerve.

If you would like a refund for any specific reason about your product, you may return it in the first 14 days after the day that you have recieved your product. In Evening Dresses this time is 24 hours. All you have to do is log in to our website with your sefamerve user account and create a refund registration. For more detailed information about refunds you may check under HELP - SUPPORT and click the Refund and Order Canceling section.

Your refund process will be launched and completed within 3 to 5 working days, upon receipt of the item.

The product change procedure is only valid for orders inside Turkey.

QUANTITY :
$11.00

$7.99

This Item Is Sold Out!

Notify When in Stock
TAGS