Product has been added to Cart

X
GO TO THE CART
CONTINUE SHOPPING

Tijdschrift - boek 1695097

PRODUCT DETAIL
RETURN CONDITION

CODE :

515127

FEATURES :

Schrijver: Dr. Mehmet Tekin Taal: Türkçe Uitgeverij: Ravza Yayınları EAN: 9786052154793 Editie: 1 Cover Voorwaarde: Karton Kapak Dimensies: 13,5 x 21 Papier type: Kitap Kağıdı Aantal pagina's: 536 Publicatie Jaar: 2018

TÜR :

Religious Books

İnsan toplumsal bir varlıktır. Ve toplum halinde yaşamaktadır. Düzensiz bir toplum hayatı sürdürülemez. Düzenli bir toplumsal hayat için ise toplumu yönlendirecek bir lidere ihtiyaç duyulmaktadır.  Bir giriş iki bölümden oluşan bu eserin giriş bölümünde Sosyoloji Din sosyolojisi ve Kur'an Sosyolojisi grup kavramları üzerinde durulmuştur. İkinci bölümde ise liderlerin toplumlardan dini siyasi ve hukuki istekleri toplumların bu taleplere göstermiş oldukları olumlu ya da olumsuz tepkileri bu tepkilerin dini siyasi ekonomik ve psikolojik sebepleri  ve sonuçları ele alınmıştır. Günümüzdeki toplum lider ilişkilerine ve toplumsal hareketlere ışık tutması amaçlanmıştır.
ESTIMATED DATE OF DELIVERY

Other Countries


29 Augustus Maandag-30 Augustus Dinsdag

Delivery times may change due to pandemic(COVID-19) precautions taken by countries.

To Be Sent From Sefamerve

If you would like a refund for any specific reason about your product, you may return it in the first 14 days after the day that you have recieved your product. In Evening Dresses this time is 24 hours. All you have to do is log in to our website with your sefamerve user account and create a refund registration. For more detailed information about refunds you may check under HELP - SUPPORT and click the Refund and Order Canceling section.

Your refund process will be launched and completed within 3 to 5 working days, upon receipt of the item.

The product change procedure is only valid for orders inside Turkey.

AANTAL :
$11.00

$7.99

Dit product is uitverkocht!

Inform
TAGS