Product has been added to Cart

X
GO TO THE CART
CONTINUE SHOPPING

Tijdschrift - boek 867533

PRODUCT DETAIL
RETURN CONDITION

CODE :

514482

FEATURES :

Taal: Türkçe Uitgeverij: Ravza Yayınları EAN Editie: 2 Cover Voorwaarde: Karton Kapak Dimensies: 12,5 x 19,5 Papier type: Kitap Kağıdı Aantal pagina's: 128 Publicatie Jaar: 1998

TÜR :

History Book

Allah Rasulü önce bir avuç müslümanın kalplerine Allah için fedakârlığı cihâdı ve şehâdeti yerleştirdi. Tam onüç yıl süren çile ve işkenceler Allah ve Rasul sevgisiyle yanıp kavrulan bir mü'minler topluluğu oluşturdu.İslâm'la tanışmadan evvel kendi aralarında boğuşan ve darmadağınık bir halde sefalet hayatı yaşayan cahiliyye Arapları İslâm'la şereflendikten sonra birden yeryüzünün en kahraman ve âdil insanları oldular. Karşılarında dayanacak düşman kuvveti bırakmadılar.Neydi o kuvvet?İşte İslâm Orduları bütün düşmanlara nam salan kahramanlıklarını Allah Rasulü Hz. Muhammed (sav)'in kazandırdığı Cihad Ruhu'yla elde etmişlerdi.
ESTIMATED DATE OF DELIVERY

Other Countries


21 Mei Zaterdag-23 Mei Maandag

Delivery times may change due to pandemic(COVID-19) precautions taken by countries.

To Be Sent From Sefamerve

If you would like a refund for any specific reason about your product, you may return it in the first 14 days after the day that you have recieved your product. In Evening Dresses this time is 24 hours. All you have to do is log in to our website with your sefamerve user account and create a refund registration. For more detailed information about refunds you may check under HELP - SUPPORT and click the Refund and Order Canceling section.

Your refund process will be launched and completed within 3 to 5 working days, upon receipt of the item.

The product change procedure is only valid for orders inside Turkey.