Ürün Sepetinize Eklendi

X
SEPETE GİT
ALIŞVERİŞE DEVAM ET

Paşmina Şal


Dört mevsim takılabilir paşmina şallar farklı renk seçenekleri ile beğeninize sunuluyor. Kaliteli ve uygun fiyatlardaki paşmina şal modellerine sahip olmak için kategorimizi inceleyebilirsiniz.


Simli ŞalBone Şalİpek ŞalŞifon ŞalPamuklu ŞalÇıtçıtlı ŞalAbiye ŞalDüz ŞalDesenli ŞalKrep ŞalPenye ŞalHazır ŞalSpor ŞalMedine İpeği ŞalJazz ŞalBürümcük ŞalPaşmina Şal

Tesettür giyimin olmazsa olmaz parçalarından olan başörtüsü; farklı zevkler ve farklı yüz tipleri için şal, eşarp, bone gibi farklı çeşitlerde tasarlanmaktadır. Şallar en az eşarplar kadar rağbet gören başörtülerindendir. Şallar da; mevsime, kumaşa, modele göre farklı modellere ayrılmaktadır. Bu modellerden biri de paşmina şal modelidir. Paşmina şal; kaşmir yünü veya ipekle kaşmirin karışımdan oluşmuş bir yünden ve geleneksel olarak dokunmuş şal modellerinin adıdır. Paşminalar, kaşmir yününde üretilen ve çoğunluk elde dokunan son derece şık ve zarif şallardır. Ancak Paşmina şallar, malzemesi kaşmir olmayan kumaşlardan da üretilmektedir. Bunlar %100 paşmina olmasalar da daha uygun fiyatlı oldukları için tercih edilmektedirler. Paşmina şal modellerini incelemek ve şal koleksiyonunuza paşmina şal dahil etmek için hemen kategorimizde yer alan ürünleri incelemeye başlayabilirsiniz

Paşmina Şal Modelleri

Paşmina şal modelleri; desenli, kalın, dantelli, ince ve omuz şalı gibi farklı çeşitlerde beğeninize sunulmaktadır. Paşmina desenli şal modelleri; çiçek deseni, geometrik desenler, çizgi desenleri, zincir desenleri gibi farklı desenlerle tasarlanmıştır. Desenli paşmina şal modellerini gündelik kombinlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra; ince paşmina şal modelleri çoğunlukla yaz ve bahar aylarında tercih edilirken, kalın paşmina şallar ise daha çok rüzgarlı soğuk havalarda kullanılmaktadır. Paşmina şallar, desensiz olarak da tasarlanmaktadır. Farklı renk seçenekleriyle sunulan desensiz paşmina şallar da yine gündelik kombinlerle rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Paşmina Şalların Özellikleri Nelerdir?

Paşmina; oldukça kıymetli ve özel bir kumaştır. Paşmina, Himalaya keçisinin kabartılmasından elde edilen en ince kaşmirden yapılan bir kumaş olarak bilinmektedir. Doğal malzemelere ve yüksek kaliteye önem verenlerin dolabında yer alması gereken bir parça olan paşmina, %100 kaşmir olmayan daha uygun fiyatlı kumaşlardan da üretilebilmektedir. Bunların fiyatı doğal paşminaya göre daha uygundur. Paşmina şal özellikleri incelendiğinde göze çarpan ilk özelliği sıcak tutması oluyor. Kış aylarında ve rüzgarlı havalarda kafanızı soğuktan koruyacak olan bu şalları, dilerseniz omuz şalı ya da boyun şalı olarak da kullanabilirsiniz. Paşmina şalların bir diğer özelliği de hassas bir bakım gerektirmeleridir. Paşmina şallarınızı kuru temizlemede temizletebilir ya da ılık suda çok az şampuan ile yıkayabilirsiniz. Ağartma işlemi kumaşı bozabileceğinden çitileme ve ağartma uygulamalarından kesinlikle kaçınmalısınız.

Paşmina Şal Fiyatları

Doğal ve %100 kaşmirden üretilen paşmina şal fiyatları yüksek aralıklarda seyretmektedir. Ancak %100 kaşmirden olmayan paşmina şallar kullanıcılara alım kolaylığı sağlamaktadır. Kategorimizde her bütçeye uygun paşmina şal modeli bulunmaktadır. Uygun fiyat aralıklarıyla sunulan paşmina şal modellerini kategorimiz üzerinden inceleyebilir ve bütçenize uygun bir ürünü kolayca sipariş edebilirsiniz. Paşmina şal modellerinin yanı sıra; ipek şal, taşlı ve abiye şal, pamuklu şal gibi diğer tüm şal modellerini de incelemek isterseniz Şal kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.