Product Added to Your Cart

X
VIEW CART
CONTINUE SHOPPING

Magazine - Book 2446766

PRODUCT DETAIL
REFUND CONDITIONS

PRODUCT CODE :

515192

FEATURES :

Author: Prof. Ali Muhammed Sallabi Language: Türkçe Publisher: Ravza Yayınları EAN: 9786257980050 Print: 1 Volume:: Karton Kapak Size: 16 x 24 Paper Type: Kitap Kağıdı Number of Pages: 496 Year of Publication: 2020

TYPE :

Science & Eng. Books Education-Training Book

Bu kitap haddizatında büyük bir medeniyet projesinin başlangıcı olacaktır. Bu proje hiçbir surette batılın ilişmediği Kur'an-ı Kerim'e dayanarak peygamberlerin hayatlarını ve irşad vazifelerini anlatarak insanoğlunu tanımlamak; hadis-i şeriflerden ve mütehassıs âlimlerin görüşlerinden yararlanarak peygamberlerin biyografilerini ahlaki özelliklerini ve irşad metotlarını semavi hidayet yollarından uzaklaşarak sancılı bir dönemden geçen insanlığa yaraşır güncel bir üslupla izah etmektir. Ben bu konulara özen göstermeye beni muvaffak kıldığı için çok yüce ve çok büyük olan Allah Teâlâ'ya hamd ediyorum. Bana nefsime karşı yardım ettiği ve nefsimi sadece kendi rızası doğrultusunda hareket etmeye sevk ettiği için hamd ve şükrediyorum.
ESTIMATED DELIVERY DATE OF THE PRODUCT

Other Countries


22 August Monday-23 August Tuesday

Delivery times may change due to pandemic(COVID-19) precautions taken by countries.

Will Be Sent By Sefamerve.

If you would like a refund for any specific reason about your product, you may return it in the first 14 days after the day that you have recieved your product. In Evening Dresses this time is 24 hours. All you have to do is log in to our website with your sefamerve user account and create a refund registration. For more detailed information about refunds you may check under HELP - SUPPORT and click the Refund and Order Canceling section.

Your refund process will be launched and completed within 3 to 5 working days, upon receipt of the item.

The product change procedure is only valid for orders inside Turkey.

QUANTITY :
$23.00

$17.99

This Item Is Sold Out!

Notify When in Stock
TAGS