Product Added to Your Cart

X
VIEW CART
CONTINUE SHOPPING

Magazine - Book 971

PRODUCT DETAIL
REFUND CONDITIONS

PRODUCT CODE :

829194

ESER ÖZELLİKLERİMühür: Diyanet İşleri Başkanlığı ve Mısır El-Ezher Üniversitesinden Onaylı ve Mühürlü
Tertibi: Hafız Osman Hattıyla yazılmış olan Mushaf-ı Şerif'in tertibine uygun olarak Ayet-Berkenar, Medd'li Kasr'lı olarak hazırlanmıştır.
Hattat: Ahmed Husrev Altınbaşak
Renk Seçenekleri: Kırmızı
Kılıf / Kutu: Özel Mıknatıslı Kutu
Cüz Adedi: 30 Cüz
Baskı Rengi: 6 Renk Baskı
Sayfa Sayısı: 613 Sayfa
Cüz Ebatı: 14x20 cm (Kutunun değil cüzün ebatıdır)
Ağırlık: 1,345
Cilt Tipi: Karton Kapak
Özelliği: İnce, hafif ve sağlamdır. Karton kapaklarından dolayı daha ince ve daha hafiftir. Özel kutusu ile kitaplıklara rahatlıkla konulabilir.


TakdimAhmed Husrev hattı, okunuşu kolay, Tevâfuklu Kur'ân-ı Kerîm'in otuz cüz'ü ayrı ayrı ciltlenerek hazırlanan Hatm-i Şerîf Cüzleri, mukabelelerde ve bilhassa toplu hatimlerde büyük bir rahatlık sağlamaktadır. Kendine mahsus çantası ile topluca taşıması da oldukça kolay olan Hatm-i Şerîf Cüz'leri, Allâh Kelâmı'nı beraberce tilâvet ederek hatmetmek isteyenlerin tercîhi olmaktadır. Ayrı ayrı bez ciltli ve karton ciltli olmak üzere iki çeşidi bulunan Hatm-i Şerîf Cüz'leri ile mukabelelere katılmak isteyenler, cüz'leri ayrı ayrı taşımanın rahatlığını yaşamaktadırlar.


Mübarek gecelerde, Kur'ân Kurslarında, Mevlidlerde, taziye evlerinde, dini sohbetlerde topluca ve kısa sürede hatim yapabileceğiniz pratik, kullanışlı bir set.


NEDEN HAYRAT KUR'ÂN-I KERİMİ?
1. Hatasızdır:Hayrât Neşriyat'ın basmış olduğu Ahmed Hüsrev hattı Tevâfuklu Kur'an-ı Kerîm nüshaları, otoritelerce hatasızlığı tescilli ve Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Mısır Ezher Üniversitesi tarafından mühürlüdür. Ayrıca her basımdan sonra her cüz hafızlar tarafından yeniden kontrol edilmektedir.


2. Mühürlüdür:Kur'an-ı Kerimlerimiz Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Mısır Ezher Üniversitesi tarafından mühürlüdür.


3. Ticari amaç güdülmeden hazırlanmıştır:Ticari amaç güdülmediğinden yazılır yazılmaz hemen basılmamış, müslümanların daha kolay öğrenmesi ve daha kolay okuması için üzerinde tam 10 yıl çalışma yapılmıştır.


4. Yarım asırlık bir çalışmanın ürünüdür:40 yıl yazım 10 yıl da baskıya hazırlama çalışmalarıyla birlikte tam 50 yıllık bir çalışmanın neticesidir.


5. Basılırken Kur'ân-ı Kerîm'e layık olan hürmet gösterilir:Matbaada çalışanlar abdestsiz çalışmaz ve Kur'ân-ı Kerîm'e layık olan hürmeti gösterirler.


Matbaa kurulana kadar saman kağıda basılan Kur'ân-ı Kerîmler ilk defa Hayrat Neşriyat tarafından Kur'ân-ı Kerîme gösterilen ihtimamdan dolayı 1. Hamur kağıda basılmış ve o tarihten sonra bu anlayış değişmiştir.


Matbaa temizliğinde kullanılan sular dahi, içerisine Kur'ân-ı Kerîmlerden dökülen mürekkepler tozlar vs. parçalardan dolayı şehir şebekesine karıştırılmamakta Hayrat Neşriyat tarafından yapılan ayrı bir alanda toprağa karıştırılmaktadır.


6. En kolay okunan hat olması:Bütün dünyada en kolay öğrenilen ve okunan Kur'ân hattı olarak ün kazanmıştır.


7. Tezhibleri:Her biri sanat harikası olan tezhibleri göz zevkine hitab etmektedir.


8. Kalitesi:İplik dikişi, kaliteli telası ve şirazesi ayrıca sağlam mukavva kapağı ve 1.sınıf bez cildiyle kalite ve sağlamlığın adresidir.


9. Tevafuklu olması:

ESTIMATED DELIVERY DATE OF THE PRODUCT

Other Countries


12 July Tuesday-14 July Thursday

Delivery times may change due to pandemic(COVID-19) precautions taken by countries.

Will Be Sent By The Store.

If you would like a refund for any specific reason about your product, you may return it in the first 14 days after the day that you have recieved your product. In Evening Dresses this time is 24 hours. All you have to do is log in to our website with your sefamerve user account and create a refund registration. For more detailed information about refunds you may check under HELP - SUPPORT and click the Refund and Order Canceling section.

Your refund process will be launched and completed within 3 to 5 working days, upon receipt of the item.

The product change procedure is only valid for orders inside Turkey.

QUANTITY :
$67.00

$51.99