Product Added to Your Cart

X
VIEW CART
CONTINUE SHOPPING

07

OCT'15
Göz Altı Morlukları ve Çözüm Yöntemleri

 

Hemen hemen her yaş grubunda bazen genetik bazense çevresel faktörlerin sebep olduğu göz altı morlukları ve göz altı torbaları sizin için de bir sorunsa işte birkaç ufak tüyo..
 
 
Her akşam ceviz iriliğinde 1 patates havanda hamur haline getirilir. Sonra ufak tülbent içinde, sadece gözaltı ceplerinin veya morluklarının olduğu kısımlara konur.(Göz üzerine koymayın). 40-45 dk. sonra kaldırılır. Şişlikler geçene kadar 2 günde bir olmak üzere buna devam edir. Patates kaldırılınca gözkapakları papatya çayı ile yıkanmalıdır.
 
(Papatya Çayı : 1 Litre sıcak suya 20 adet papatya ufalanarak konur, 20 dk. demlenip pamuktan süzülür, ılık halde göz kapakları ile şiş ve mor kısımlar yıkanır kurumaya bırakılır.)
 
goz-alti-morluklari-icin-cozumler
 
Gözaltı morlukları için ikinci yöntem :
 
Malzemeler :
 
5 Gr Ebegümeci
2 Yemek Kaşığı çiğ süt
 
Hazırlanışı :
 
Ebegümeci dövülür. Sütle karıştırılarak göz altındaki morluklara sürülür. 20 dakika sonra cilt yıkanır. Gözaltlarındaki morluklar kayboluncaya kadar işleme devam edilir.
 
Ayrıca:
* Beyaz peynir gözaltlarına sürülüp 20 dakika sonra yıkanır ve bu işle bir kaç denemeden sonra gözaltındaki morluklar geçer.
* Ebegümeci duyarlı ve ince ciltlere yararlıdır.
* Cildi Yumuşatır.
* Kompres veya lapa halinde uygulanması sivilce ve çıban olgunlaşmasını önlemeye iyi gelir.
 
Not : Gözaltı morlukları bir hastalıktan ileri geliyorsa bu yöntemler bir fayda sağlamaz. Bu gibi durumlarda öncelikle bir uzman hekime danışılmalıdır.