Product Added to Your Cart

X
VIEW CART
CONTINUE SHOPPING

Magazine - Book 867544

PRODUCT DETAIL
REFUND CONDITIONS

PRODUCT CODE :

514492

FEATURES :

Author: Prof. Dr. Fethi Yeken Translator: İsmail Hakkı Işık Language: Türkçe Publisher: Ravza Yayınları EAN: 9280000009246 Print: 3 Volume:: Karton Kapak Size: 12,5 x 19,5 Paper Type: 2. Hm. Kağıt Number of Pages: 116

TYPE :

Philosophy Books

İslâm kendisine has özellikleriyle diğer ideolojilerin tümünden ayrılır. İslâm nizamında hakimiyyet Allah'ındır. Hakimiyyet herhangi bir ferdin zümrenin veya halkın değildir. İslâm'ı yaşamada ne her hangi bir ferdin diktatörlüğü; ne de bir grubun ya da milletin hakimiyyeti vardır. Rasulullah (sav) Efendimiz imanı yalnızca teorik bir kavram olarak ortaya koymayı amaçlamıyorrdu. O'nun hedefi fikir ile hareketi birleştirip İslâm toplumunu oluşturacak güçlü bir hareket yapısını gerçekleştirmekti. İslâm ruhbanlık değildir. O hareket ve cihad dinidir. İslâm'ın mensupları geceleri abid gündüzleri ise mücâhiddir.
ESTIMATED DELIVERY DATE OF THE PRODUCT

Other Countries


29 August Monday-30 August Tuesday

Delivery times may change due to pandemic(COVID-19) precautions taken by countries.

Will Be Sent By Sefamerve.

If you would like a refund for any specific reason about your product, you may return it in the first 14 days after the day that you have recieved your product. In Evening Dresses this time is 24 hours. All you have to do is log in to our website with your sefamerve user account and create a refund registration. For more detailed information about refunds you may check under HELP - SUPPORT and click the Refund and Order Canceling section.

Your refund process will be launched and completed within 3 to 5 working days, upon receipt of the item.

The product change procedure is only valid for orders inside Turkey.

QUANTITY :
$5.00

$3.99

This Item Is Sold Out!

Notify When in Stock
TAGS