Product Added to Your Cart

X
VIEW CART
CONTINUE SHOPPING

Magazine - Book 3473

PRODUCT DETAIL
REFUND CONDITIONS

PRODUCT CODE :

830439

Kur'anı Kerim'in Faziletleri ve Okunma KaideleriProf.Dr. İsmailk KaraçamYayın Tarihi: 01 ocak 2015 Baskı Sayısı: 29. Baskı Dil:TÜRKÇE Sayfa Sayısı: 500 Cilt Tipi: Karton Kapak Kağıt Cinsi: 1.hamur Kağıt Boyut: 15 x 23cm


Bir çok bakımdan icazkar vasıflar taşıyan Kur'an-ı Kerim, tilaveti ve kıraatı bakımından da mucizedir. Onun tilaveti, vahye müstenid bir tertile dayandığı gibi, aynı vasfı muhafaza ederek devam edegelmektedir.

Kraat ilmine verilen önem bir hayli derinlere gitmekte, İslam medeniyetinin sembolü olan kütüphanelerimiz, her asırda yazılmış kıymetli eserlerle lebalep dolup taşmaktadır.

Bu çalışmanın, bütün ihtiyaçlara cevap vereceğini ve ideal bir şekilde hazırlandığını iddia ediyor değiliz. Bunun, ilerde yapılacak büyük çalışmalara bir yol gösterici olması bile bizi sevindirecektir

ESTIMATED DELIVERY DATE OF THE PRODUCT

Other Countries


08 July Friday-11 July Monday

Delivery times may change due to pandemic(COVID-19) precautions taken by countries.

Will Be Sent By The Store.

If you would like a refund for any specific reason about your product, you may return it in the first 14 days after the day that you have recieved your product. In Evening Dresses this time is 24 hours. All you have to do is log in to our website with your sefamerve user account and create a refund registration. For more detailed information about refunds you may check under HELP - SUPPORT and click the Refund and Order Canceling section.

Your refund process will be launched and completed within 3 to 5 working days, upon receipt of the item.

The product change procedure is only valid for orders inside Turkey.

QUANTITY :
$30.00

$22.99