Product Added to Your Cart

X
VIEW CART
CONTINUE SHOPPING

Magazine - Book 1655571

PRODUCT DETAIL
REFUND CONDITIONS

PRODUCT CODE :

515102

FEATURES :

Author: Mustafa Kasadar,Ömer Nasuhi Bilmen Language: Türkçe Publisher: Ravza Yayınları EAN: 9786052154601 Print: 1 Volume:: Ciltli Size: 16,5 x 23,5 Paper Type: Kitap Kağıdı Number of Pages: 672 Year of Publication: 2018

TYPE :

Other Magazines and Books Religious Books Education-Training Book

Her Müslüman için en büyük bir vecibedir ki mensubu olduğu mukaddes İslam Dini hakkında kâfi derecede bilgi sahibi olsun; bu bilgisine göre dini vazifelerini yapsın dini hayatını tanzim etsin... Muhtelif mesleklere ayrılmış olan dindaşlarımızın dini ihtiyaçlarını kâfi derecede karşılayabilecek bir ilmihal kitabı yazılmasına bir çok zatlar tarafından lüzum görülmekte ve bu hususta acizlerine müracaat edilmekte idi. Binaenaleyh mukaddes dinimizin i''ikadanezafeteibadete kerahiyet istihsana ve ahlaka dair başlıca hükümlerine ve bir kısım büyük peygamberlerin mübarek siretleri ile İslam Dini'nin tarihçesine ait ve on kitaptan müteşekkil olmak üzere oldukça büyük bir ilmihal kitabı yazmayı bir vazife bildim.
ESTIMATED DELIVERY DATE OF THE PRODUCT

Other Countries


26 August Friday-29 August Monday

Delivery times may change due to pandemic(COVID-19) precautions taken by countries.

Will Be Sent By Sefamerve.

If you would like a refund for any specific reason about your product, you may return it in the first 14 days after the day that you have recieved your product. In Evening Dresses this time is 24 hours. All you have to do is log in to our website with your sefamerve user account and create a refund registration. For more detailed information about refunds you may check under HELP - SUPPORT and click the Refund and Order Canceling section.

Your refund process will be launched and completed within 3 to 5 working days, upon receipt of the item.

The product change procedure is only valid for orders inside Turkey.

QUANTITY :
$26.00

$20.99

This Item Is Sold Out!

Notify When in Stock
TAGS