Ihr Produkt wurde Ihrem Warenkorb hinzugefügt

X
EINKAUF ABSCHLIEßEN
WEITER EINKAUFEN

Tarih Büyük Harflerle Yazılmaz Cemil Koçak 9786050827903

PRODUKT DETAILS
Rückgaben AGB

PRODUKTNUMMER :

518019

FEATURES :

Autor: Cemil Koçak Sprache: Türkçe Verlag: Timaş Tarih EAN: 9786050827903

TÜR :

Geschichtsbücher

Tarih, cımbızlana cımbızlana pek çok kez iktidarın kendine göre şekillendirdiği bir geçmiş anlatısı hâline gelir. İktidar ve güçlü olan değiştikçe, geçmişi de değiştirir. Her gelen yeni kuşak, bu konjonktürel siyâsî atmosferin etkisi altında kendisi için hazırlanmış bir mazi atlasıyla karşı karşıya kalır. Bir anlamda, olmamışı, olmuş gibi kabullenmek; bu sarkacın olmazsa olmaz koşuludur. Tarihsel gerçeklik kırılıyor; ama bunun hiçbir önemi yok; çünkü aslolan tarih değil; geçmişte gerçekte ne olduğunu bilmeye çalışmak da değil; aslolan tek şey, günün politik, ideolojik ve hatta psikolojik ihtiyacını bir şekilde karşılayabilecek malzeme yaratabilmektir! Cemil Koçak, Tarih Büyük Harflerle Yazılmaz’da Cumhuriyet tarihinin doğru bilinen yanlışlarına dikkat çekiyor. Usta tarihçi, yaptığı ‘arkeolojik kazı’larla tabuları, tabuta yerleştiriyor. Atatürk’e ait olmayan söz neden hâlâ Türk Hava Kuvvetleri’nin resmî sitesinde duruyor? Türk solu, olmayan bir olayın anmasını neden yapıyor? Kemalistler, Bandırma vapurundan nasıl bir mit çıkardı? Nutuk, ‘bilim adamları’nın elinde nasıl ‘kutsal kitap’a dönüştü? Asparagas gazete haberleri, nasıl gerçek tarihî belge oldu? Nâzım’ın CHP iktidarında hapis yattığı, DP zamanında serbest bırakıldığı nasıl görmezden gelindi? Hikmet Kıvılcımlı’nın af dilekçesinde neden Milli Şef güzellemeleri yer alıyor? Rasih Nuri İleri, Sosyalizm ile Kemalizm’i nasıl kardeş ideoloji yaptı? Cemil Koçak, her siyasal grubun kendi resmî tarihini ve kahramanını icat edip, sonra onu mitoloji hâline getirmesini safahatıyla anlatıyor. (Tanıtım Bülteninden)
VORAUSSICHTLICHES LIEFERDATUM

Weitere Länder


04 Oktober Montag-06 Oktober Mittwoch

Aufgrund der von den Ländern ergriffenen Pandemiemaßnahmen können die Lieferzeiten variieren

Es wird von Sefamerve gesendet.

Wenn Sie einen gekauften Artikel nach Erhalt aus irgendeinem Grund zurückgeben möchten, müssen Sie dies innerhalb von 14 Tagen tun. Bei Abendkleidung beträgt diese Zeit 24 Stunden. Um diese Retoure vorzunehmen, müssen Sie sich zuerst mit Ihrem Sefamerve Account einloggen und einen Rückgabeanspruch erstellen. Weitere Informationen zur Retoure können Sie über HILFE - SUPPORT unter Rückgabe und Bestellung Stornierung finden.

Nachdem wir die Produkte erhalten haben, wird der Prozess für die Rückgabe gestartet und innerhalb von 3-5 Tagen vollendet.

Produktumtäusche sind jedoch nur für Einkäufe innerhalb der Türkei möglich.
Vielen Dank.

MENGE :
$10.00

$8.99
IM WARENKORB $8.09

Ausverkauft!

TAGS