Ihr Produkt wurde Ihrem Warenkorb hinzugefügt

X
EINKAUF ABSCHLIEßEN
WEITER EINKAUFEN

Arzı Mukaddes Kudüs Tamamı Renkli Kuşe Kağıt Büyük Boy 1667468

PRODUKT DETAILS
Rückgaben AGB

PRODUKTNUMMER :

515109

FEATURES :

Autor: Dr. Erkan Aydın Sprache: Türkçe Verlag: Çığır Yayınları Auflage: 2 EAN: 9786052154755 Cover Zustand: Ciltli Maße: 21 x 28 Papiertyp: Kuşe Kağıt Seitenzahl: 301 Erscheinungsjahr: 2019

TÜR :

Geschichtsbücher

Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (sav) diliyle; Hz. Âdem ile başlar Kudüs'ün/Mescid-i Aksâ'nın tarihi... Neredeyse insanoğlunun dünya serüvenine denk...Şehre ismini veren mabed Mescid-i Haram'dan (Kâbe'den) kırk yıl sonra yapılmıştır. Her iki mescidin arasındaki mesafe yaklaşık 1500 km'dir ama Mekke'den Kudüs'e km'lerin hiçbir önemi yoktur. Çünkü Beytullah'tan Beytü'l-Makdis'e mabedlerin Halilullah'tan Habibullah'a dede torun peygamberlerin Tahiyyat'tan Amene'r-Rasûlü'ye dualarla vahyin Emeviler'den Osmanlı'ya İslam tarihinin kültürünün şahidi farklı inançları tek bir kaya etrafında buluşturan dört kitabın okunduğu ve mi'racın konağı bir şehirdir Kudüs. Sadece mi'racın konağı değil aynı zamanda ümmetin mi'racının da sembolü olan Kudüs bizim her şeyimizdir. Çünkü milletinden olmakla iftihar ettiğimiz Hz. İbrahim'in (as) Kâbe'yi yapmaya gitmeden Kudüs'e uğradığı gibi ümmetinden olmakla şeref duyduğumuz Hz. Muhammed (sav) de sanki iade-i ziyaret edercesine Kâbe'den Kudüs'e gelerek Kudüs'ü ümmetinin kalbine bir iman bağıyla âdeta düğümlemiştir.Geçmişte Yahudilerin bugün ise Müslümanların yürek sızısı... Geçmişine ağıt yakanlar yeni ağıtlar yakacak nesilleri geleceğe miras bırakıyor. Bu yönüyle tarihin tekerrür sahnesidir Kudüs.Karen Armstrong; "Müslümanlar en baştan itibaren Kudüs'e dair kapsayıcı bir vizyon geliştirdiler. Başkalarının ne varlığını ne de kutsalını inkâr ettiler. Bu kuşatıcılık bugün zulüm altındaki Kudüs için acil bir ihtiyaçtır." der.Falih Rıfkı Atay'ın Zeytindağı adlı kitabında; "Gözyaşının hiçbir faydası olmadığını anlamak için Yahudilerin Kudüs'te yüzlerce yıldan beri her cumartesi günü başlarını dayayıp ağladıkları taşı ziyaret ediniz: Yüzlerce yıllık gözyaşı bu ağlama duvarını bir santim aşındırmamıştır." dediği gibi Kudüs için sadece ağlamak çözüm değildir. Kudüs'ü tanımalı görmeli sevmeli ve sahip çıkmalıyız.Rasulullah'ın burağıyla Mekke'den Kudüs'e katettiği bu kutlu yol inşallah kıyamete kadar ümmeti tarafından yürünecek ve yürünmeye devam edecek 15 Temmuz 1099/15 Temmuz 2016 Haçlı işgalcilerine karşı bu Muazzez Millet mi'rac ruhunu hep yaşayacak ve yaşatacaktır.
VORAUSSICHTLICHES LIEFERDATUM

Weitere Länder


31 Oktober Sonntag-02 November Dienstag

Aufgrund der von den Ländern ergriffenen Pandemiemaßnahmen können die Lieferzeiten variieren

Es wird von Sefamerve gesendet.

Wenn Sie einen gekauften Artikel nach Erhalt aus irgendeinem Grund zurückgeben möchten, müssen Sie dies innerhalb von 14 Tagen tun. Bei Abendkleidung beträgt diese Zeit 24 Stunden. Um diese Retoure vorzunehmen, müssen Sie sich zuerst mit Ihrem Sefamerve Account einloggen und einen Rückgabeanspruch erstellen. Weitere Informationen zur Retoure können Sie über HILFE - SUPPORT unter Rückgabe und Bestellung Stornierung finden.

Nachdem wir die Produkte erhalten haben, wird der Prozess für die Rückgabe gestartet und innerhalb von 3-5 Tagen vollendet.

Produktumtäusche sind jedoch nur für Einkäufe innerhalb der Türkei möglich.
Vielen Dank.

TAGS