25

NİS'15

 

 

İsrailogullarina (Yahudilere) göre meshur bir peygamber olan Üzeyr (a.s)'in adi Kur'an-i Kerîm'de geçmektedir. Fakat Islâm'a göre onun peygamber olup olmadigi hususunda ihtilaf vardir.
 
Üzeyr (a.s)'in adi hakkinda da alimlerin farkli yorumlari vardir. Bazi alimlere göre onun adi Arapça bir isimdir. Diger bazi alimlere göre ise, Üzeyr kelimesi Arapça degil, ibranicedir (el-Ukberî, imlau ma menne bihi'r Rahman, Misir, 1961, II, 7).

24

NİS'15

 

Yeni sezonda en çok beğenilen ve en çok satan tunik modellerini Sefamerve ekibi olarak sizler için biraraya getirdik. Birbirinden şık tuniklere tek tıkla ulaşabilir yurtiçinde kapıda ödeme seçeneklerimizden yararlanabilirsiniz. Üstelik 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava. Avantajlarımızdan ve kampanyalarımızdan yararlanmak için bizi facebook ve instagramdan takip edebilirsiniz. İşte sizin için derlediğimiz birbirinden şık modeller.

 

 

23

NİS'15

 

Müslümanlar için aуrı bir önem taȿıуan ve bin aуdan daha haуırlı üç aуlara girdik. Üç aуlar içerisinde Regaib Kandili de уer alıуor. Kameri aуlar olan ve İslamiуet ’te önem atfedilen üç aуların ilk aуı olan Recep‘in ilk perȿembe günü, Regaip Kandili ’dir.
 

22

NİS'15

 

“Çok oruçlular vardır ki onların orucundan onlara, susuzluktan başka bir şey yoktur.” (Nesai)
Peygamber Efendimiz sallallahu aleyhi vesellem hadis-i şerifte şöyle buyurmuştur: “Çok oruçlular vardır ki onların orucundan onlara, susuzluktan başka bir şey yoktur.” (Nesai)
 

21

NİS'15

 

Yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde yazlık ürünlerde artık dolaplardaki yerlerini alıyor. Dolayısıyla kışlık ürünlere şimdilik veda ediliyor. Bizde Sefamerve ekibi olarak bu fırsattan istifade etmeniz için kışlık ürünleri indirimli halleriyle birlikte derledik. Siz siz olun bu fırsatı kesinlikle kaçırmayın. Üstelik her siparişine Say dergi, 100 TL ve üzeri alışverişlerinize de KARGO hediye.

 

 

20

NİS'15

 

 

RECEB ayı: Dört kıymetli aydan biridir. Bir âyet-i kerime meali:
(Allah'ın gökleri ve yeri yarattığı günden beri, ayların sayısı on ikidir. Bunlardan dördü, haram [hürmet edilen] aylardır.) [Tevbe 36]
 
Resulullah efendimiz, Receb ayına çok değer verir ve "Ya Rabbi, Receb ve Şabanı bizler için mübarek kıl ve bizi Ramazana eriştir" diye dua ederdi.
 
Receb ayının faziletiyle ilgili birkaç hadis-i şerif:
(Haram aylar, Receb, Zilkade, Zilhicce ve Muharremdir.) [İbni Cerîr]
 

18

NİS'15

 

Sefamerve Baharı getirdi.. Bahara özel %40'a kadar indirim fırsatlarından yararlanmak ve ürünleri tükenmeden incelemek için mutlaka web sitemizi ziyaret etmelisiniz. Üstelik her siparişe say dergi hediye. 100 TL ve üzeri allışverişlerinizde yurtiçinde kargo ücretsiz. Haydi geç kalmayın.

 

 

16

NİS'15

 

Dünyada lüzumsuz, boş ve faydasız hiçbir şey yoktur. Allah Teala her yarattığını bir hikmete dayalı ve bir hizmete uygun yaratmıştır. Ancak herşeyin herkes için her zaman gerekli olması da hiç şüphesiz düşünülemez. İşte hadiste işaret buyurulan malayanî, "kişinin dinine ve dünyasına faydası olmayan şey" anlamındadır.
 

15

NİS'15

 

 

Siyah ve beyazın uyumu,ağırlığıyla hem zevkinize hemde cebinize uygun kombinleri sizde detaylı inceleyebilir dilerseniz siparişlerinizi web sitemizden veya 0850 221 30 40 numaralı hattımızdan da verebilirsiniz. Üstelik 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz. Sizde hemen Sefamerve ayrıcalıklarından yararlanmaya başlayabilirsiniz.


 

 

14

NİS'15

 

Şükür, her nimetin Allah’tan geldiğini bilip dil ile de hamd etmektir. Allahü teâlânın emirlerini yapıp yasak ettiklerinden sakınmak şükretmek olur. İnsanların hidayeti için çalışmak, onları irşat etmek de şükür sayılır.
 

13

NİS'15

 

Vefa her kimseden kim istedim ondan cefa gördüm/Kimi kim bîvefa dünyada gördüm bîvefa gördüm. (Her kimden vefa istediysem ondan cefa gördüm; kimi gördüysem vefasız dünyada, onun vefasızlığını da gördüm) dese de büyük şair Fuzuli, vefa, insanın aramaktan vazgeçeceği, vefasızlık edeceği bir haslet değildir.
 

13

NİS'15

 

Sefamerve birbirinden yeni eşofman modellerini güncelledi. Gerek eşofman elbise gerekse eşofman takım modellerini web sitemiz www.sefamerve.com'dan inceleyebilirsiniz. Sefamerve Tesettür Eşofman modelleri, Genç tesettürlü kardeşlerimizin spor yaparken rahat kullanmalari amaciyla üretilmistir.  

 

07

NİS'15

 

İnsanlar topluluklar hâlinde yaşarlar. İnsanı toplu halde yaşamaya hem fıtratı, hem de hayatın zarûretleri (mecbûriyetleri) zorlar. Mutlak mânâda yalnızlık Allah’a mahsustur.
 
Ancak zaman zaman yalnız kalmak insan için hem bir ihtiyaç, hem de bir mutluluk olabilir.
 

06

NİS'15

 

 

Sefamervenin birbirinden şık yeni elbise modellerini incelediniz mi? İster özel günlerinizde ister gündelik yaşamınızda rahatlıkla tercih edebileceğiniz bu modeller Sefamervede satışa sunuldu. Sizde Sefamerve ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen web sitemizi ziyaret edebilir, dilerseniz kredi kartıyla dilerseniz de kapıda ödeme yöntemiyle siparişlerinizi verebilirsiniz. Üstelik 100 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO ÜCRETSİZ. Sizin için derlediğimiz en yeni elbise modellerini buyrun birlikte inceleyelim.

 

 

03

NİS'15

 

 

Hergün birbirinden farklı renk ve desende eşarp modelleri mi görüyorsunuz? Bu eşarpları almak için mağaza mağaza dolaşmaya üşeniyor musunuz? İşte Sefamerve sizibu yüktenkorkuyor. Türkiyenin en büyük tesettür firmalarından biri olan Sefamerve online alışverişlerde ürünü kapınıza kadar getirerek müşteri memnuniyetini en yüksek seviyeye çıkarmayı amaçlıyor. Bizde sizler için birbirinden şık eşarp modellerinden sadece birkaçını bir araya getirdik. Buyrun birlikte iinceleyelim.
 

 

02

NİS'15

 

Hz. Adem (as) yaratılmadan önce melekler: “Yeryüzünde fesat çıkaracak bir ümmet mi yaratacaksın?” diye Allah’a sormuşlar... Melekler insanların bozguncu olacağını nereden biliyordu?  
 
İnsanlardan önce yaratılmış olan cinler yeryüzünde fesat çıkartmışlardı.
 

01

NİS'15

 

 

Birbirinden şık kıyafet modelleriyle her gün modellerini güncelleyen ve kaliteyi sadece bir tık uzağınıza getiren sefamerve markasının en modellerini sizler için biraraya getirdik. Buyrun birlikte inceleyelim.
 
 

30

MAR'15

 

Üç ayların faziletleri
 
RECEB ayı: Dört kıymetli aydan biridir. Bir âyet-i kerime meali:
(Allah'ın gökleri ve yeri yarattığı günden beri, ayların sayısı on ikidir. Bunlardan dördü, haram [hürmetli] olan aylardır.) [Tevbe 36]
 
Resulullah efendimiz, Receb ayına çok değer verir ve "Ya Rabbi, Receb ve Şabanı bizler için mübarek kıl ve bizi Ramazana eriştir" diye dua ederdi.
 
Receb ayının faziletiyle ilgili birkaç hadis-i şerif:
(Haram aylar, Receb, Zilkade, Zilhicce ve Muharremdir.)[İbni Cerir]
 

28

MAR'15

 

Günden güne büyüyen tesettür firması Sefamerve'den bir yenilik daha.. Bebek atkı, bere ve şapka satışına başlayan Sefamerve çocuklarınız için birbirinden sıcak kış ürünlerini bir araya getirdi.İşte sizin için derlediğimiz modellerden birkaçı..
 
 

27

MAR'15

 

Cuma namazı için gusletmek, güzel koku sürünmek, yeni, temiz giyinmek, saç, tırnak kesmek sünnettir. Tırnakları Cuma namazından önce veya sonra kesmek sünnettir. Namazdan sonra kesmek efdaldir. (Dürr-ül-muhtar) 
 
Hadis-i şerifte, (Cuma günü tırnak kesmek şifaya sebeptir) buyuruldu. (Ebuş-şeyh)