Takip Et

22

AĞU'14

Zarûret, mecbûriyyet olmadıkca aşağıdaki on şeye ri’âyet etmelidir:

 
 
 

22

AĞU'14

 

Cuma Namazı tek başına kılınmaz. 
Öğle vaktinde cemaatle kılınır. 
 

21

AĞU'14

İnsanlığa sevgi,saygı,hoşgörü ve mütevazilikle yaklaşan kişi,hem Yüce Allah’ın ,hemde insanların yanında değer bulur..
 
İnsanlara iyi niyet ile yaklaşan ,özü sözü bir olan,doğruluktan ayrılmayan,ihlas,samimiyet ve kul olmanın şuurunda olan herkese,Allah sayısız nimetler bahşeder..
 

21

AĞU'14

 

Sefamerve Tesettür Tunik modellerinde güncellemeye gitti. Birbirinden şık tesettür modelleri buradan takip edebilir, dilerseniz sitemiz üzerinden detaylı inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz.

 

 

20

AĞU'14
 
 
Ebu Seyyid Kuşeyri (Rahmetullâhi aleyh) demiştir ki:
 
“Büyük ahlak Allah’ın ahlakıdır. Kimde şu beş sıfat bulunursa o kişi, kendini Allah’ın ahlakıyla süslemiştir:
 

20

AĞU'14
 
Ebû Saîd İbnu-l Muallâ anlatıyor:
 
-“Ben Mescid-i Nebevi’de namaz kılıyordum.Rasûlullah(s.a.v)beni çağırdı.Fakat(namazda olduğum için)icabet edemedim.Sonra yanına gelerek:
 
-“Ey Allah’ın Rasûlü namaz kılıyordum(bu sebeple cevap veremedim diye özür beyan ettim.) Bana:

 
  

19

AĞU'14
 
Hadis-i kutside Cenâb-ı Hak buyurur ki:
 
“Mümin kulum bana bazı meleklerimden daha sevimlidir.”

19

AĞU'14

 

 

 Her siparişinizde şal hediye!

  

18

AĞU'14
 
Salât-ı havf; Düşman,sel,yangın,büyük bir canavar gibi ciddi bir tehlike karşısında bulunan bir Müslüman cemaatin,farz namazlarını,başlarındaki idarecilerin imamlığı altında kılmalarıdır.Bu namaz korkulu anlarda kılınan müstakil bir namaz çeşidi olmayıp,farz olan beş vakit namazdan biridir.
 

18

AĞU'14

 

Peygamberimiz(s.a.v)Oğlu İbrahim(r.a) Ölünce Ne Yaptı?

 

Hicret sonrası Medine’de Peygamberimizin(s.a.v)hayatta olan erkek çocuğu yoktu.Hz. Hatice(r.anha)validemizden sonra evlendiği diğer hanımlarından da çocuğu olmamıştı.Müşrikler bunu dedikodu mevzuu yapıyor ve “soyu kesildi”diyorlardı.
 

16

AĞU'14

 

Sefamerve günden güne büyüyen ismiyle her güne yeni modelleriyle hayatınıza renk katmaya devam ediyor.Biz de sefamerve ekibi olarak sizler için birbirinden şık pardesü modellerini sizler için derledik. Çok daha fazlasına ulaşmanız aynı zamanda online sipariş vererek kapıda ödeme seçeneklerinden yararlanmanız için işte birkaç öneri..


 

 

16

AĞU'14
 
 
İman, inanılması gereken şeyleri kalp ile tasdik etmektir. Dil ile ikrar, yani inandığını dil ile ifade etmek kalpteki imanın göstergesidir. Kalben inanan ve inandığını dili ile söyleyen kimse mümindir, Müslümandır. İnanç esaslarını inkar etmedikçe o kimseye kafir denmez. 
 

16

AĞU'14
 
Yüce dinimiz İslam, kainatta her şeyin bir denge ile yaratıldığını bildirir. Kainattaki tüm varlıklarda görülen denge, Allah’ın varlığının birer işareti ve belgesidir. Kainattaki ekolojik dengeyi sağlayan en önemli unsurlarından birisi de hayvanlardır. Kur'an-Kerim ekolojik sistemin önemli üyeleri olan hayvanları, “ümmet” olarak isimlendirmektedir. En’am suresinin 38. Ayetinde;
 

15

AĞU'14
 
 
 
Namaz esnasında fazla bilinmeyen ve dolayısıyla uygulanamayan bir husus var. Şöyle ki:
 

15

AĞU'14
 
 
Bismillahirrahmanirrahim
 
Ebu Musa (ra) anlatıyor: Resulullah (sav) buyurdular ki:
 
“Bir kul, salih amel işlerken araya bir hastalık veya sefer girerek ameline mani olsa, Allah ona sıhhati yerinde ve mukim iken yapmakta olduğu salih amelin sevabını aynen yazar.”
 
(Buhari, Cihâd 134)
 
 

15

AĞU'14
 
Kur’an okumayı biliyor musunuz?
Bilmiyor musunuz?
Öğrenmeye ne dersiniz?Çok mu zor diyorsunuz?
 

14

AĞU'14
 
 
Tevbe;dinde kötü ve çirkin olan şeylerden ve çirkin hallerden yine dinde beğenilmiş olan şeye ve güzel hallere dönmek;günah ve isyanı terk etmenin insanı Allahu Teala’ya ve cennetine yaklaştıran güzel ve makbul işlerden olduğunu bilmektir.
 

14

AĞU'14
 
(Kıyamet,Kabir,Cennet,Cehennem,Ahiret)
 
 
Ahiret ne demektir?
Kabir ve kabir hayatı nedir?
Kıyamet ne zaman kopacaktır?

 

13

AĞU'14
 
 
Yaz sezonunda sefamervenin birbirinden şık haşemaları ile serinleyen tesettürlü hanımların tercihlerini sizler için aynı başlık altında topladık. Artan sıcaklarla birlikte bu fırsatı değerlendirmek isteyen hanımlar Sefamerve.com adresine mutlaka uğramalı.
 
 
 
 

13

AĞU'14

 

Emredilen ilk şey,kıraatte ihlas ve onunla Allahu Teâla’yı kasdetmek,bundan başka bir gaye gözetmemek,Kur’an’a karşı edep göstermek,Allah(c.c) ile konuştuğunu ve O’nun kitabını okumakta olduğunu zihninde canlandırmak ve Allah’ı gören bir insan hali içinde okumaktır.

12

AĞU'14

 

Allah'ın merhameti nasıldır? 
Bazen günah işlerken, "Allah affeder, nasıl olsa merhameti sonsuzdur." diyoruz. Bu şekilde günah işlesek ve tövbe etsek, Allah'ın merhameti bize ulaşır mı, tövbemiz kabul olur mu?

12

AĞU'14
 
Doğrusu bu Kur'an sana ve ümmetine bir öğüttür, ondan sorumlu tutulacaksınız. Zuhruf, 44
 
 
Kur'an'ı hangimiz anlayarak okuyoruz?
Günümüzde Kur'an amel edilmekten çok; bebek isimleri, harfine sevap kaynağı, büyü, fal, camiler için melodi, bebekler için ninni olarak amacından saptırıldı.
En çok okunulan suremiz Yasin'i en çabuk kim okursa o hoca okumalı, daha çok okuyalım, şu sayıya ulaşalım..denildiğini duyuyoruz. 
 
Anlayalım, anladığımızdan amel edelim diyen kaç kişi? 
 

11

AĞU'14

 
Eşlerin anlaşamamasının üç sebebi vardır: 
 
Mânevî sorunlar, maddî sorunlar ve çevrenin etkisi.

 
 
 

11

AĞU'14
 
Peygamberimiz(asm), bir gün ashabıyla birlikteyken, “Bu anne sevgiyle öpüp kokladığı şu yavrusunu ateşe atar mı hiç?" diye soruyor. Ardından da "hiç şüphe yok ki Allahu Teâlâ kullarına karşı annenin yavrusuna olan şefkatinden çok daha şefkatli ve merhametlidir” diye ekliyor.


 
 
 

11

AĞU'14

O…

 
“Kurratu ayn” yani gözbebeğiniz…
 
Saflığın, berraklığın ve temizliğin diğer adı…
 
O, fıtrat üzere yaratılan paha biçilemez bir cevher…
 
Cennet bahçesinin nazik ve nazenin ”inci tanesi”…

 
 
 

09

AĞU'14
 
 
"İsmin eşyayı manasına göre dönüştürdüğü" ilkesi, tesettürün sakladığı kadını, o örtünün cevhere dönüştürmesinde anlamını buluyor. Ve o cevherin değerini koruması, kendini örtmesi ve saklamasıyla ilişkili olarak artıyor.
 
Eşya ile kurulan ünsiyet, o eşyayı kullanılan yere göre değerli ya da değersiz kılıyor. Ona verdiğimiz isim, onun sıfatlarını doğuruyor. Kazandığı her sıfat, onun yerini belirliyor.
 

 

09

AĞU'14
 
Hadis ve siyer kitaplarında, özellikle çocuklara dair, bütün ezberlerimizi bozan tablolar da çıkar karşımıza… ‘Âlemlere rahmet’ olarak gönderilmiş Resûl-i Ekrem aleyhissalâtu vesselam, en çok da ‘çocuklara rahmet’ olarak gönderilmiş gibidir. Onun dünyasında çocuğun, çocukların apayrı bir yeri vardır.
 

09

AĞU'14
 
 
Bu konu hakkında o kadar çok zırvalık var ki, evvela bu saçmalıkları açığa kavuşturmak, art niyetli insanlara fırsat vermemek gerek.
 

08

AĞU'14
 
 
 
 
Rabbimizi bize tarif eden tarif edicilerin başında gelen şu kitab-ı kebiri kâinat bin birlikler içinde bir gül goncası gibidir. Bir diğer muarrif, tarfi edici Kuran-ı azimüşşanda da bu manayı görmek mümkündür. 
 

08

AĞU'14

 

Yaz sezonu hızla ilerlerken düğün davetiyeleri de gelmeye devam ediyor. Gelinler kadar gelinin arkadaş çevresini de tatlı bir telaş sardı. Düğün için ne giysem? Mezuniyetler içinde yine aynı telaşa kapılan genç kızların yardımına sefamerve koşuyor.Aradığınız soruların cevabını bulmanız için sizlere birbirinden güzel uzun abiye modelleri seçtik.


 
 
 

08

AĞU'14
 
 
Eğe Üniversitesinde yapılan bir araştırmada liflerinde baklava dilimi şeklinde anizotrop basit prizmatik bitki kristallerinin olduğu anlaşılmıştır. Bunun ise mekanik temizliğe tesiri büyüktür.
 

08

AĞU'14
 
 
Evvela şunu ifade edelim ki, Allah hafıza gücü, ezberleme istidat ve kabiliyeti vermemişse hiçbir şey yapamayız
 
Eğer böyle bir durum mevzu bahisse O'nun verdiğine kanaat etmeli ve Allah'a hamd ve sena etmelidir.
 

07

AĞU'14
 
 
 
 
Ramazan’dan sonra gelen ay Şevval ayıdır.Bu ayda tutulan altı günlük oruca “altı gün orucu” adı verilir.
 
Müstehap olan bu “altı gün orucu”nu tutmak isteyenler, bunu peşpeşe tutabilecekleri gibi belli aralıklarla da tutabilirler. Bunların birini diğerine üstün kılacak dini bir delil yoktur. 

07

AĞU'14
 
 
Şüphesizki derdi veren Rahman dermanını da derdin içerisinde gizlemiştir. Bize düşen tevekkül ile önlemlerimizi aldıktan sonra geri kalanını Allaha bırakmaktır.Muhakkak sonunda salavat ve Eyüp as duası okunmak kaydıyla. terkibe uygun okunur.
 
 
Bu terkipler 21 gün devam edilecek sonra 3 gün ara verilecek sonra 20 gün daha devam edilip toplamda 41 gün tamamlanmış olacak.
 

06

AĞU'14

 

Sefamervedeki yeniliklere inanamayacaksınız.! Gün geçtikçe büyüyen tesettür firmalarının online satıştaki öncülerinden biri olan Sefamerve bir yeniliğe daha imza atarak yine farkını ortaya koydu.

 
 

06

AĞU'14
 
 
Özel Konya Farabi Hastanesi diyet ve beslenme uzmanı Hilal Acar, midedeki yanma, ekşime, ağrı ve bulantıların zaman zaman birçok kişinin en büyük problemi haline gelebildiğini belirtti.
 

06

AĞU'14 

Kur’ân’ın bozulmadığını anlamanın en güzel yolu onu okuyarak manalarından ve mucizelerinden haberdar olmaktır. Bu yönden söylenebilecek o kadar çok mucizeli özellikleri vardır ki, saymakla bitmez.

05

AĞU'14

 

 

Zengin tesettür koleksiyonuyla sefamervenin rakiplerine fark atması sürpriz olmuyor. Sefamerve giyim yeni sezon modelleri içinde en fazla alakayı, tesettür kot modelleri ve kombinlerinde görüyor. 

 

 

05

AĞU'14

 

İstiğna; ihtiyaç sahibi olmamak veya ihtiyacını kimseye arz etmemek ve kendi imkânlarıyla yetinip kimseye el açmamaktır. Birincisi Allah’a aittir ki Samed olduğu için kimseye muhtaç değildir. İkincisi ise mahlûkata aittir ki, Allah’tan başka kimseye iltica ve iltifat etmez. Bu anlamdaki kişiler maddeten belki dünyanın en fakirleri olabilir, ama maneviyat âleminin sultanlarıdır. Gönül tokluğuyla hayatlarını geçirirler, yüzsuyu dökmezler. 

 

05

AĞU'14
 
Kur'an'da, "İnsan aldığı gıdalara bir baksın! Biz yağmuru gökten bol bol yağdırdık. Sonra (bitkiler bitsin diye) toprağı nasıl yardık. Kendinize ve hayvanlarınıza bir gıda ve fayda olması için yeryüzünde ekinler, üzüm bağları, yoncalar, zey­tinler, hurmalar, iri ve sık ağaçlı bahçeler, meyveler ve çayır­lar bitirdik"( Abese Suresi, 24-32; ayrıca bk. En'am Suresi, 99, 141; Nahl Suresi, 11; Nur Suresi, 35. ) buyrulmuştur.

 
 
 

04

AĞU'14

 

Tesettür giyiminde şıklığın önemli parçalarından olan tuniklerin kıyafetlerle uyumlu olması ve yeni sezonun modasına uyması bayanların her zaman şık gözükmesine büyük katkı sağlar.


 

 

04

AĞU'14

 

Uzmanlar uyarıyor: Patates cipsi kalp rahatsızlıkları, obezite ve kanser riskini artırıyor. Çocukların geleceğini karartıyor 
 
Dünya Sağlık Örgütü ile Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu’na göre bir yetişkinin günde en fazla 6 gram tuz alması, 65 gram yağ tüketmesi gerekiyor. Yani günde 2 paket cips yiyen bir çocuk bu oranları fazlasıyla aşıyor!  
 

04

AĞU'14
 
 
Anne ayı iyi bir avcıdır. Bu bilgisini yavrusuna da aktarmak ister.
 
Balık avlarken bir iki yaşındaki yavru da annesinin yanındadır. Birlikte suya girerler…..

 
 
 

04

AĞU'14
 
 
Dünyaya ve onun geçici zevklerine dalanlar, ölümü akıllarına hiç getirmezler. Bir gün hatırladıklarında da, dünyada yapamadıkları şeyler için vahlanır, ardından da onu kötülemeye başlarlar. Bu haldeki bir kimsenin ölümü anması, onu Allah’a yaklaştırmaktan ziyade daha çok uzaklaştırır.
 

 

02

AĞU'14

 

Her kesimden kadına hitap eden tasarımlarıyla son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Sefamerve.com, Sefamerve Çocuk ile pazardaki yerini koruyor.

 

 

02

AĞU'14

 

Türkiye’deki tüketicilerin büyük kısmı internet üzerinden yapılan alışverişe temkinli yaklaşıyor. Gönderim süresi, iade hakkı ve güvenlik gibi unsurlar tüketiciler için soru işareti taşıyan unsurların başında geliyor. Sabancı Topluluğu’nun online alışveriş platformu Kliksa, tüketicileri online alışverişte merak edilen noktalara dair bilinçlendirmek amacıyla doğru bilinen 10 yanlış noktayı açıkladı.

 
 
 

02

AĞU'14

 

Mukarreplerden keşif ve keramet sahibi bir zat, Arafat’ta iblisi insan suretinde gördü. Baktı ki zayıf, benzi soluk, gözü yaşlı, kamburu çıkmış perişan bir vaziyette. Bunun üzerine bu zat iblise şöyle sordu:
 
“Niçin gözün yaşlıdır. Kim ağlattı seni?”

01

AĞU'14

 

Tüketicilerin online alışverişten uzak durmasının en önemli sebeplerinden biri internetten alışverişi güvenli bulmamaları. Kredi kartı bilgilerini depolanacağı ve üçüncü partiler tarafından çalınacağından, kartlarından fazla para tahsil edileceğinden korkan ve endişe duyan tüketiciler bu sebeplerden e-ticaret sitelerine kuşkuyla yaklaşıyorlar ve internet üzerinden alışveriş yapmaktan uzak duruyorlar.

 
 
Anahtar Kelimeler:

31

TEM'14

 

Kur'an-ı Kerim'de İsrailoğulları ile ilgili 41 ayet geçiyor. Peki Kur'an Gazze'yi kana bulayan İsrail'den nasıl bahsediyor?
 
Ey İsrailoğulları, size verdiğim nimetimi hatırlayın, bana verdiğiniz sözü tutun ki, ben de size verdiğim sözü tutayım ve sadece benden korkun! - Bakara / 40
 

27

TEM'14

 

Halk ağızındaki adıyla Şeker Bayramı olarak bilinir lakin Ramazan bayramının islamiyette şeker bayramı karşılığı hiçbir zaman olmamıştır. Bu hususta dikkatli olmalı, böyle dini birgüne farklı anlamlar yüklememeliyiz.


 

 

27

TEM'14

 

Ramazan farkındalıktır. Rabbimiz 2014 yazında geride bırakmış olduğumuz Ramazan-ı Şerif'i hakkıyla karşılamış olmayı ve yine onu hakkıyla uğurlamayı nasip etsin.

 

 

 

26

TEM'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

 

25

TEM'14

 

Arefe günü aslen hicrî kâmerî Zilhicce ayının 9. günüdür ve bu gün Kurban Bayramı'ndan önceki, terviye gününden sonraki gündür. Ancak zamanla Ramazan Bayramı için de kullanılmaya başlanmıştır. Bunun yanı sıra herhangi bir şeyden önceki gün anlamında da kullanılır.

 

25

TEM'14

 

 

Kur’an-ı Kerimde Hz. Allah ‘ın mukaddes ayetlerinin sonundaki o sorular..! Birden insanı kendine getirir gibi .. Bizzat; Bak! der gibi yerler….;

 

25

TEM'14

 

 

Pek fazla merhametli olan Peygamberimiz(s.a.v),ümmeti hakkında son derece şevkatli,merhametli idi.Ümmeti hakkında daima kolaylık yönünü tercih buyururdu.Namazda iken bir çocuğun ağladığını işitse,
 
ona merhameten namazını hafifçe kılar(kısa tutar),çocuğun sesini durdurmak isterdi.Hele Hakk’tan kaçınanların hallerine pek acır,hidayete ermeleri için dua ederdi.
 

25

TEM'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

 

24

TEM'14

 

 

Şüphesiz af kapılarının sonuna kadar açık olduğu ramazan ayında, elimizden geldiği, dilimizin döndğü kadar affedilmeyi diliyoruz

24

TEM'14

 

Yepyeni ve özgün tasarımlarıyla dikkat çeken Sefamerve ilk tercih olmayı başarıyor. İnternet sitesinden de zevkinize göre alışveriş yapabilir indirimleri kaçırmadan uygun fiyata bu şık Sefamerve eşarplarına siz de sahip olabilirsiniz. Eğer eşarp seçimi için Sefamerveyi tercih ettiyseniz karşınıza istemediğiniz kadar eşarp modeli çıkacaktır.
 

24

TEM'14
 
 
Ebû Hüreyre (Radıyallâhu anh)’tan rivayet edildiğine göre Rasûlallah (s.a.v) şöyle buyurdu:
 
“Ümmetimi zora sokmaktan endişe etmeseydim, onlara her namaz vaktinde misvakla dişlerini temizlemelerini emrederdim.” (Buhârî, Cum’a 8, Savm 27; Müslim, Tahâret 42)
 

24

TEM'14

 

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

23

TEM'14
 
 
 
 
Bayramda baklavayı kendisi hazırlamak isteyenler için kıtır kıtır ev baklavası yapımı ve püf noktaları Sefamerve.com adresinde siz takipçileri için paylaşılıyor. Afiyet olsun!
 

23

TEM'14

 

Ashâb-ı Kirâm, Allâhü Teâlâ’nın Kadir Gecesi hakkında “Bin aydan hayırlıdır.” meâlindeki âyet-i kerîmesine sevindikleri kadar hiçbir şeye sevinmediler.

23

TEM'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

23

TEM'14

 

Koşulları görmek için tıklayınız..

 

 

 
Anahtar Kelimeler: Kargo_1_TL,

22

TEM'14
 
 
 
Sefamerve‘de tesettürlü bayanlara sunduğu bir çok ürün alternatifi ve hesaplı fiyatlarıyla alışverişi zahmetten keyfe çeviren bir online alışveriş sitesi oldu. Birbirinden şık pek çok tesettür kıyafetleri arasında Gülay kombinler tesettürlü hanımların ilgisini çekecek modellerden sadece birkaçı.
 

22

TEM'14
 
 
Bu hutbe, M.S. 632 yılında Hz. Muhammed (S.A.V.) Efendimiz tarafından yüz bini aşkın müslümana irad edilmiştir. Hz. Muhammed (S.A.V.) Allah'a hamd ve senâdan sonra şöyle buyurmuştur.
 

22

TEM'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

21

TEM'14

 

 

Zekâtın, hicretin ikinci yılında, Ramazan orucundan sonra farz kılınmıştır. Kur'anda zekâttan Ahzap Suresi 33, Araf 156, Bakara 43, 83, 110, 177, 277, Beyyine 5, Enbiya 73, Fussilet 7, Hac 41, 78, Lokman 4, Maide 12, 55, Meryem 31, 55, Mücadele 13, Müminun 4, Müzzemmil 20, Neml 3, Nisa 77, 162, Nur 37, 56, Rum 39, Tevbe 5, 11, 18, 60, 71. ayetlerinde bahsedilir.

21

TEM'14

 

 

Yemek sağ elle yenmelidir.Rasûlullah(s.a.v) Efendimiz,yemekte bu edebe uyulmasını sıkça tenbih ederdi.(Şeytanın sol eliyle yiyip içtiği de hadislerde bildirilmektedir.)
 
 
 

21

TEM'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

 

20

TEM'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

19

TEM'14

 

Türkiye’nin en büyük tesettür alışveriş sitelerinden biri olan Sefamerve.com‘da yeni sezonda satışa sunduğu ferace modellerinde farklılıklar ve çok özel fiyat avantajı yakalamış durumda. Birbirinden farklı modele ve renge sahip feraceler siyah dışında farklı renklerde yazlık ve kışlık olarak üretilmiştir. Mevsime göre seçip alabilirsiniz.
 

19

TEM'14

 

 

Sefamerve kullanıcılarına özel her gün iftar menüsü paylaşımına devam ederken zaman zaman tatlı paylaşımı da yapmaktayız. Bugün sizlerle muhalebili kadayıfın yapılışını paylaşacağız.İftar davetllerinizde bu tatlıyla sofralarınızı süslenedirebilirsiniz. Afiyet olsun..


 

19

TEM'14
 
 
 
 
Pek fazla merhametli olan Peygamberimiz (s.a.v), ümmeti hakkında son derece şevkatli, merhametli idi. Ümmeti hakkında daima kolaylık yönünü tercih buyururdu. Namazda iken bir çocuğun ağladığını işitse ona merhameten namazını hafifçe kılar (kısaltır), çocuğun sesini durdurmak isterdi. Hele haktan kaçınanların hallerine pek acır, hidayete ermeleri için dua ederdi.
 

19

TEM'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

 

18

TEM'14

 

 

Saat, kemer, yüzük ve gözlükler hanımların vazgeçilmez aksesuarları arasında. Sefamerve yalnız tesettür giyimle kalmıyor aynı zamanda sizleri bu aksesuarlarla da buluşturuyor.


 

18

TEM'14

 

Dr. Ender Saraç da sıhhatli hayat ve zayıflamak isteyenler için sarımsak çayını öneriyor. Saraç, “Zayıflama sürecini hızlandırmak isteyenler sabah-akşam sarımsak çayı içmeli” diyor.


 
 
 

18

TEM'14
 
 
Bir kimse tuvalete gireceği zaman üzerinde Allahu Teâla’nın ismi yazılı yüzük ve buna benzer şeyleri bulundurmamalıdır. Tuvalete sol ayakla girilmeli, sağ ayakla çıkılmalıdır. Girmeden önce de şu dua okunmalıdır:
 
*“Allâhümme innî eûzü bike minel hubusi vel habâis.”

18

TEM'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

 

17

TEM'14

17

TEM'14
 
 
Alman Milli Takımı'nın Türk asıllı oyuncusu Mesut Özil, Almanya Futbol Federasyonu'nun Dünya Kupası şampiyonluğu için verdiği primi Gazze'ye bağışladı.
 

17

TEM'14
 
 
Sefamerve giyim markası, kalitesi ve orijinal giyim modelleriyle kendisini kapsamlı kitlelere ispat etmiş köklü tek giyim markası olarak yepyeni sezona iddialı giriş yaptı. Kapalı hanımlar amaçlı, farklı bir yer  meydana getiren Sefamerve, kalitesi ve çeşitli giyim modelleriyle bu imajını savunmaya devam ediyor . Tesettür giysi ve kombin modellerinde ilk önce akla gelen markalardan biri olarak her sezonda ilgiyle karşılanıyor. Bugün sizlerle tesettür giysi modellerinin yanında kolaylıkla kombinleyebileceğiniz aksesuarlara gözatmayı hedefliyoruz.
 

 

17

TEM'14
 
Efendimizin (s.a.v.) üzerine Salâvat getirmenin fazileti
 
Efendimiz (s.a.v.) buyuruyor: 
 
"Üzerime Salâvat-ı Şerife getiren kimseleri melekler rahmetle anar, meleklerin rahmetle andıkları kimseyi Allah (c.c.) affeder. Allah'ın affetti i kimse için bütün varlıklar rahmet okurlar."
 

17

TEM'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

 

16

TEM'14

16

TEM'14

 

 

Sefamerve bayramda da yine dopdolu yine capcanlı. İndirim fırsatlarını mutlaka değerlendirin. Bayram alışverişinize şimdiden start verin.


 

 

16

TEM'14
 
 
 
 
 
Allâhümme innî üşhidüke ve üşhidü melâiketike ve hamelete arşike ve üşhidü men fis-semâvâti vel-erdı enneke entallâhü lâ ilâhe illâ ente vahdeke lâ şerîke leke ve eşhedü enne Muhammeden abdüke ve rasûlüke.
 
Anlamı: Allah’ım seni, meleklerini, Arş’ını taşımakla görevli meleklerini, gökyüzünde ve yerde olanları şahit tutarım ki, sen Allah’sın. Senden başka ilah yoktur. Ortağın da yoktur. Ve şehadet ederim ki, Muhammed (s.a.v) senin kulun ve resûlündür. 
Kim bunu bir defa söylerse günahlarının üçte biri, iki defa söylerse üçte ikisi affolur. Üç defa söylerse kendini cehennemden kurtarır.
 
Kaynak: Mecmau’z-Zevâid c.17, s.56-57; h.16828; ayrıca bkz. Müstedrek, Taberânî, Mu’cem-i Kebîr.

16

TEM'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

 

15

TEM'14

 

 

Başörtüsü yasağında gün geçmiyor ki yeni bir gelişme olmasın.

15

TEM'14

 

 
Tesettür giyimin vazgeçilmez parçası olan elbise modellerini Sefamerve, giyim zevkinize göre  tasarlayıp sizlere sunuyor. Yalnız elbiseyle de kalmıyor tunik, ayakkabı ve eşarp modelleriyle de göz dolduruyor.

15

TEM'14

15

TEM'14

 

 

Diğerleri de ona uymak zorunda kalacaklarsa,yemeği çabuk bırakmamak,daha fazla yemek istemiyorsa bile yermiş gibi oyalanmak  edeptendir.Başkalarının doymasını sağlamak için biraz fazla yemekte de beis yoktur.Özellikle yemek sahibi bu edebi gözetmelidir.


 

 

15

TEM'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

 
 
 
 
 

14

TEM'14

14

TEM'14
 
 
 
 
Tesettür giyimin online adresi Sefamerve.com, Ramazan ayı boyunca sürpriz kampanyalarla çok özel hediyeler sunuyor.

 
 
 

14

TEM'14
 
 
 
Köle ve cariye hür bir insanın malı olan, kendilerine ait hakları yok denecek kadar kısıtlı bulunan kadın (cariye) ve erkek (abd) insanlardır..


 
 

14

TEM'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

14

TEM'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

 

12

TEM'14

 

 

İlmihal kitaplarında gusül abdesti bölümlerini açtığınızda genellikle abdestin farzları,sünnetleri,mekruhları gibi bilgilerle karşılaşıyorsunuz.Gusül abdestini hiç bilmeyen ve bu kitaplara bakarak öğrenip tatbik etmek isteyenler için bu bilgilerin sıralanışı açıklayıcı ve pratik olmuyor.

12

TEM'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

 

 

 

11

TEM'14

 

Ebû Hüreyre radıyallahu anh'den rivayet edildiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:
 
"Üzerine güneş doğan en hayırlı gün cuma günüdür. Âdem o gün yaratıldı, o gün cennete konuldu ve yine o gün cennetten çıkarıldı."
 
Müslim, Cum`a 17, 18. Ayrıca bk. Tirmizî, Cum`a 1, 2; Nesâî, Cum`a 4, 45
 

11

TEM'14

 

İşte bebekleriniz için püre ve muhallebi tarifleri

Anahtar Kelimeler: bebek,püre,beslenme,

11

TEM'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

 

10

TEM'14

10

TEM'14
 

 

Bebek beslenmesinde her annenin bilmesi ve hassasiyetle uygulaması gerekenler..

 

 

 

10

TEM'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

 

09

TEM'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

 

08

TEM'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

 

07

TEM'14

07

TEM'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

 

06

TEM'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

05

TEM'14

Kardeşlerimizi Sefamerve Ailesi olarak bizde tebrik ediyoruz.

Altıntop sosyal medyadaki hesabından paylaştığı fotoğrafla, günün en çok paylaşılan mesajı oldu.  ''Güzel eşimle Medine'ye yolculuk. Allah ibadetlerimizi kabul eylesin. İsteyenlere nasip etsin inşallah'' yazdı.

05

TEM'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

04

TEM'14

 

 

Ramazan Bayramında Sefamerve'nin birbirinden şık tasarımlarıyla stilinizi yansıtın.. 

 

 

04

TEM'14

 

Kampanya koşullarını görmek için tıklayınız.

 

 

 

04

TEM'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

 

03

TEM'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

 

02

TEM'14

 

SA'Y Dergi bu ayki dopdolu içeriğiyle çıktı.!

 

 

 

02

TEM'14

 

Oktay Usta'dan Sefamerve'ye özel Ramazan Yemekleri... İftar Menüsü özel tariflerini sizin için derledik.

 

 

01

TEM'14

 

 

Ramazanın dördüncü gününde "Ne yemek yapsam?" sorularınız için  sefamerve'den sizlere derlediğimiz, Oktay Usta'nın lezzetli tariflerinden iftar menünüz.

 

 

30

HAZ'14
 

 
Ramazanın üçüncü gününde "Ne yemek yapsam?" sorularınız için  sefamerve'den sizlere derlediğimiz, Oktay Usta'nın lezzetli tariflerinden iftar menünüz.
 

 

 

 

 

29

HAZ'14

 

Ramazanın ikinci gününde "Ne yemek yapsam?" sorularınız için  sefamerve'den sizlere derlediğimiz, Oktay Usta'nın lezzetli tariflerinden iftar menünüz.
 

 

28

HAZ'14

 

Ramazanın ilk gününde "Ne yemek yapsam?" sorularınız başladı mı? İşte sefamerve'den sizler için derlediğimiz, Oktay Usta'nın lezzetli tariflerinden iftar menünüz.
 

 

 

28

HAZ'14
 
 
Ramazan Ayı içerisinde yaşanan öyle zamanlar var ki, insanın hayatına hayat katabiliyor. Bu vakitlerde yaşadığı ve başına gelen zahiren olumsuz olarak görülen hadiseler aslında içerisinde nice güzelliklere vesile neticeler barındırıyor. İşte bu mübarek ay boyunca içinizde kendinizden de bir parça bulabileceğiniz, o vakitlerden günümüze kalan anıları kısa notlar şeklinde sizlerle bu köşede paylaşacağım. Herkese şimdiden hayırlı Ramazanlar..
 
 
Anahtar Kelimeler:

27

HAZ'14

 

 

 

 

“Oruç nefsinin çektiği yiyecek ve içeceklerden kimi alıkoyarsa, Cenab-ı Hak ona cennet meyvelerinden yedirip cennet ırmaklarından içirir.
 
—  | Hadis-i Şerif, Kenzül Ummal 3/328
 
 
Anahtar Kelimeler: ramazan,

27

HAZ'14

 

 

 

Gökyüzünde Allah'ın görevlendirdiği öyle melekler vardır ki onlar daima Rab'lerini zikreder, daima dua ederler. Peki siz, hiç meleklere dua ettiniz mi?

 

 

 

27

HAZ'14

 

”Bu dünyada neyi çok istersen, o senin imtihanındır. ” diyor  Mevlana..
İmtihan..
Kanayan,sarılan,tekrar kanayan bir yara.. Bir acıyla bir kez mi sınanır insan.. Hayatı, dünyayı, görevlerini ve Mevlayı unuturcasına birine aşık olmak imtihanın en ağırına maruz kalmak için en ideal sebeplerden biri.Bağlanmak hep ayrılık getiriyor genelde.

26

HAZ'14

 

 

Dua ilaç, dua merhem tüm can yaralarına.. Yaklaşan Ramazan ayını fırsat bilerek Rahmanın huzuruna koşanlara detaylı ve bir o kadar huzur verici duayı sizler için derledik.

 

 

 

26

HAZ'14

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ettiğim dua kabul olmuyor.”  Bu cümleyi hayatımızda en az bir kez duyarız. Etrafımızda sürekli dualarının kabul olmadığından yakınan ve hatta bunu isyan etme boyutuna getiren insanlar var. Oysa âyet-i kerimede “Bana dua edin, size cevap vereyim” buyuruluyor.  
 
Peki dualarımız neden kabul olmuyor? 
 
 
 
 
 

24

HAZ'14

 

 

Eğilerek yükselmenin adıdır Namaz..

Namaz en hayati kulluk borcumuz. Efendimizin ifadesiyle ahirette ilk hesaba çekileceğimiz amel. Aynı zamanda namaz hem bu hem de öte dünyada bizim için bir huzur kaynağı. Peki bu huzur kaynağımıza yeteri kadar ehemmiyet veriyor muyuz?

 

 

 

 

 

24

HAZ'14

 

Ramazan ayının son on gününde, gece gündüz bir camide kapanıp ibadet etmeye, itikâf denir. Ramazan-ı şerifte itikâf, müekked sünnettir. Ancak itikâf, sünnet-i kifâye olduğu için bir mahallede birkaç kişi itikâfa girerse, diğerlerinin bu sünneti yapması gerekmez. İmkânı olanlar itikâfa girmeli. İtikâf eden, camide yiyip içer, yatar. Abdest için dışarı çıkabilir.

 

 

24

HAZ'14

 

 

 

 

“Oruç nefsinin çektiği yiyecek ve içeceklerden kimi alıkoyarsa, Cenab-ı Hak ona cennet meyvelerinden yedirip cennet ırmaklarından içirir.
 
—  | Hadis-i Şerif, Kenzül Ummal 3/328
 

 

23

HAZ'14

 

Bu yıl güneşin yüzünü göstermesiyle birlikte modellerimizde cıvıl cıvıl renkler hakim  olmaya başladı. Sizler için en çok satan kap modellerimizi tek başlık altında topladık.

23

HAZ'14

        

 

 

Şaşalı bir cümle gibi görünse de aslında sadece iki kelimenin bir araya getirildiği basit bir teorem değil bu.. Ciddi manada üzerinde düşünülmesi gereken, sorular sorarak cevabı bulmaya yönlendiren bir olgu.. Neden zenginliktir kadın? Oysa asırlardır Hz.Adem’e elmayı yedirdiği düşünülen canlıydı kadın.. yüzyıllar boyunca yaşama hakkı tanınmayan, islamdan önce diri diri toprağa gömülen canlıydı kadın..

23

HAZ'14

 

 

Gıybetin alelade bir şeymiş gibi her sohbetimize yapıştığı,
 
Allah yolunda harcamaktan ziyade dünya yolunda israfta birbirimizle yarıştığımız bir coğrafyada,
 
Bir dönemler enginliği ile görenlere Allah’ım bu ne kardeşlik dedirten, şimdilerde ise düştüğü uçurumlardan çıkmak için yeni uçurumlardan atlayan müslüman gönüllerde -yani gönüllerimizde-,
 
Günün birinde, şu ayeti duyabilecek miyiz ? ve kendimize gelebilecek miyiz ?
 
Bismillahirrahmanirrahim.
 
“Fe eyne tezhebûn”
— Nereye bu gidiş ?

 

17

HAZ'14

 

Yazın giyeceğiniz beyazlarla muhteşem bir uyum sağlayacak olan mint yeşili, bu sezonun favori renklerinden biri!

Nane ferahlığını sevenlerdenseniz, bu sezon yaşanacak mint yeşili bombardımanını çok seveceksiniz demektir. Gardırobunuzdaki kış renklerinin koyuluğundan artık sıkıldıysanız, yeşilin bu tonunun içinizi açacağından eminiz. SefaMerve.com ‘da bu trendi bir tıkla ayağınıza kadar getiriyor. SefaMerve.com ‘dan satın alacağınız onlarca mint parçalar ile gardırobunuza detoks yapmanın tam zamanı!

 

14

HAZ'14

11

HAZ'14

“Allahumme leke sumtu ve bike amentu ve aleyke tevekkeltu veala rizkuke eftertu”
(Allah’ım senin rızân için oruç tuttum Sana inandım Sana güvendimSenin rızkınla orucumu açıyorum)

****

İftarda Yapılacak Duâ

“Allâhumme leke sumtu ve bike âmentu ve aleyke tevekkeltu ve alâ rızkıke eftartu veli savmi ğadin neveytu fağfir limâ kaddemtu vemâ ahhertu.”

Anlamı:

“Allah’ım! Senin için oruç tuttum, sana inandım, sana dayandım, Senin verdiğin rızıkla orucumu açtım. Yarının orucuna da niyet ettim, benim geçmiş ve gelecek günahlarımı bağışla.”

Anahtar Kelimeler:

10

HAZ'14

10

HAZ'14

10

HAZ'14

 

İstihare “hayırlı olanı istemek” anlamına gelir. İstihare, bir işin hakkında hayırlı olup olmadığını anlamak için abdest alıp iki rekât namaz kıldıktan sonra bu husustaki duayı okuyarak o işle ilgili uykuya yatmaktır.

Evlenmeden önce, birkaç defa istihare etmeli, Hak teâlâya sığınmalıdır. Nefsin ve kötü kimselerin araya girmemesi için, yalvarmalıdır. Salih, güvenilir kimselerle istişareden sonra, istihare yapmalıdır.

10

HAZ'14

 

Kast etmek, yönelmek manasına gelen teyemmüm, şeriat dilinde su bulunmadığı veya bulunsa da kullanma gücü olmadığı zaman, temiz toprak cinsinden bir şeyle hadesi (abdest almak veya gusl gerektiren hal) gidermek amacıyla yapılan hareketleri dile getirir.

10

HAZ'14

Ramazân Ayının ilk akşamı :

 

Bu mübarek ayın ilk akşamı yani Şaban ayının son gününü Ramazan’ın ilk gününe bağlayan gece  akşamla yatsı arasında 2 rek’at teşekkür namazı kılınır. „Yâ Rabbî Ramazân-ı şerîf ile müşerref kıldığın için“ denilir ve namaza durulur.

 

Fâtiha-i şerîfeden sonra birinci rek’atte 1 „İnnâ a’taynâkel-kevser…“ ikinci rek’atte 1 İhlâs-ı şerîf okunur.

 

Namazdan sonra; 70 İstiğfâr-ı şerîf 70 Salevât-ı şerîfe (Salât-ı Münciye okumak efdaldir) okunup dua yapılır.

 
Anahtar Kelimeler:

07

HAZ'14

05

HAZ'14

Anahtar Kelimeler:

05

HAZ'14

 

Kadın Çalışanlar ve Kadın Yöneticiler Dayanışma Derneği'nin (KAYÇAD) 5. kuruluş yıl dönümü kapsamında düzenlenen “İş’te Kadın Ödülleri”Ankara Rixos Otel’de gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu. “Yılın Girişimci İş Kadını” ödülünü, Sefamerve’nin kurucularından Oya Okur Erciyeş aldı.

 

29

MAY'14

 

 

İstanbul'un Fethi, 29 Mayıs 1453'te, şehri günlerdir kuşatan Osmanlı ordusunun, şimdi İstanbul olarak bilinen, o zamanki adıyla Konstantinopolis (Constantinople) şehrini Sultan II. Mehmed Han'ın komutanlığında fethetmesidir.

Bu fetihten sonra Osmanlı Devleti İmparatorluk olmuş, henüz 21 yaşında olan Sultan II. Mehmed, fatih unvanını da alarak Fatih Sultan Mehmed olarak anılmaya başlanmıştır. Tarihteki en önemli devletlerden olan Doğu Roma İmparatorluğu böylelikle sona ermiştir.

İstanbul Fetih edildikten sonra Orta Çağ kapanmış ve 1789 Fransız ihtilali'ne kadar sürecek olanYeni Çağ başlamıştır.

Tarih: 2 Nisan - 29 Mayıs 1453

 

26

MAY'14

24

MAY'14